Quantico – Priyanka Chopra i stacja ABC przepraszają za kontrowersyjny odcinek

Prianka Chopra, pochodząca z Indii gwiazda serialu Quantico, została oskarżona przez rodaków o zdradę kraju. Aktorka wcielająca się w serialu w postać Alex Parrish, agentki amerykańskich służb bezpieczeństwa, została celem internetowych ataków po emisji odcinka The Blood of Romeo, w którym terrorystą okazał się hinduski nacjonalista chcący wrobić w zamach Pakistan. Chopra i stacja ABC ugięli się pod zarzutami i zdecydowali się wydać oświadczenia z przeprosinami.

Po kilku dniach od emisji epizodu, którego tłem był trwający od ponad półwiecza konflikt Pakistanu i Indii o Kaszmir, aktorka umieściła przeprosiny za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze.

Jest mi niezmiernie smutno i przykro, że niedawny odcinek Quantico zranił pewne uczucia. To nie było i nigdy nie będzie moją intencją. Szczerze przepraszam. Jestem dumną Indyjką i to się nigdy nie zmieni.

Zobacz również: Ojciec Mateusz – odcinek o islamskich zamachowców z rekordowym wynikiem

Stacja ABC wydała własne przeprosiny, w których odpowiedzialność za treść epizodu wzięła na swoje barki. Sporą część oświadczenia stanowi obrona aktorki, która zdaniem stacji padła ofiarą niesprawiedliwego ataku.

ABC Studios i producenci wykonawczy Quantico pragną złożyć przeprosiny naszej widowni, która poczuła się urażona przez ostatni odcinek The Blood of Romeo. Epizod wywołał sporo emocji, które w większości zostały niesprawiedliwie skierowane w Priyankę Choprę, która nie jest twórczynią serialu, nie pisze jego scenariusza, ani go nie reżyseruje. Nie decyduje również o castingu oraz historiach poruszanych w serialu. Quantico jest serialem w pełni fikcyjnym. W odcinkach występowali antagoniści różnej etniczności i pochodzenia, ale w tym przypadku nieumyślnie i niefortunnie poruszyliśmy złożony polityczny temat. Nie było naszą intencją urażenie kogokolwiek.

Priyanka Chopra to jedna z największych gwiazd Bollywood, która również skutecznie rozwija swoją karierę w Hollywood. Aktorka jest pierwsza osobą z regionu Azji Południowej, która otrzymała główną rolę w amerykańskim serialu.  Niedawno wcieliła się również w główną antagonistkę w filmie Baywatch. Słoneczny patrol.

Obecnie emitowany jest trzeci sezon Quantico, który decyzją stacji będzie ostatnim dla serialu, który skończy się na 57 odcinkach. Produkcja na antenę amerykańskiej telewizji  trafiła jesienią 2015 roku.

Źródło: indiwire.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?