Advertisement
Advertisement

Lunarny Nowy Rok: azjatyckie walentynki filmowe zapraszają!

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Dla wielbicieli azjatyckiego kina to podwójny powód do świętowania gdyż w tym samym czasie świętujemy Lunarny Nowy Rok. Z tej właśnie okazji Pięć Smaków przygotowało specjalną ofertę filmową.

Lunarny Nowy Rok to jedno z najważniejszych świąt w Azji. To właśnie wtedy rodziny mogą ponownie się spotkać. Niejednokrotnie odbywają w tym celu długie i męczące podróże. Mogą jednak potem odpocząć w gronie rodziny i przy przepysznym jedzeniu.

Świętowanie Lunarnego Nowego Roku dla Pięciu Smaków to już tradycja. W tym roku to wydarzenie będzie również propozycją walentynkową. Choć w formie online  będzie trwać od 11 do 14 lutego, a w programie znajdą się filmy o miłości, pasji i niebezpieczeństwie. Co więcej, festiwal oferuje również Księżycowe zestawy snaków. Zarówno karnety jaki i zestawy z pysznościami można kupić na: https://www.piecsmakow.pl/sklep.do?mid=904 

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy również recenzję jednego z filmu, który będzie dostępny na platformie – Żona dla Ripa Van Winkle w reżyserii Shunij Iwai. Link znajdziecie poniżej.

Przeczytaj: Żona dla Ripa Van Winkle – w poszukiwaniu siebie. Recenzja filmu. [Lunarny Nowy Rok]

Poza japońską produkcją dostępne będą również: Miłość obnażona, Song lang, Ścigając marzenie oraz Wilgotna kobieta na wietrze. Poniżej znajdziecie krótkie opisy dystrybutora. Lunarny Nowy Rok co raz bliżej, więc kupujcie karnety i miłego oglądania!

Miłość obnażona

Miłość obnażona

fot. kadr z filmu Miłość obnażona, materiały prasowe

Miłość obnażona to tour de force jednego z najbardziej kreatywnych reżyserów współczesnego kina. Uderzające zderzenie popkulturowych cytatów, najbardziej szalonych klisz gatunkowych, psychoanalitycznych skojarzeń i kreatywnej interpretacji bieżących problemów trapiących japońskie społeczeństwo to prawdziwa fabularna bomba. 

Nieśmiały Yu kontra problemu dorastania: surowy ojciec pastor i jego nienasycona kochanka, gang kolekcjonerów zdjęć damskich majteczek, liderka złowieszczej sekty oraz ukochana Yoko, która nieźle zna karate, nie przepada za gatunkiem męskim i do złudzenia przypomina Matkę Boską. Żeby podbić jej serce, chłopak będzie musiał założyć kobiecy płaszcz, ale to dopiero początek kłopotów. Czterogodzinne wizualne szaleństwo łączy liryzm „Romea i Julii” z obrazoburczością Buñuela i estetycznym rozmachem Tarantino. Eksplozja wrażeń gwarantowana.

Song lang

Song lang

fot. kadr z filmu Song lang, materiały prasowe

Zachwycające kadry debiutu Leona Le przenoszą nas w lata osiemdziesiąte, kiedy skomplikowana symbolika muzycznego teatru nieubłaganie musi ustąpić miejsca grom nintendo. Operowe konwencje i niezwykła tradycyjna muzyka spotykają się tu z pełnym charakteru portretem rozwijającej się metropolii. Jeden z najlepiej ocenianych filmów 12. edycji Pięciu Smaków to ambitny melodramat, budzący skojarzenie ze skąpanymi w półmroku światami Wong Kar-waia i błyskotliwymi dialogami bratnich dusz z filmów Richarda Linklatera.

Bezlitosny windykator długów i wrażliwy aktor odchodzącej w przeszłość opery cai-luong. Światy, które nie powinny się spotkać, a jednak znajdują punkty styczne. Nostalgia skąpanych w półmroku kadrach i porywająca historia zamkniętej w niedopowiedzeniach relacji na tle wąskich ulic Sajgonu lat osiemdziesiątych.

Ścigając marzenie

Ścigając marzenie

fot. kadr z filmu Ścigając marzenie, materiały prasowe

Premierowy i jedyny pokaz nowej produkcji Johnniego To, mistrza kina akcji, który tym razem sięga po lekką formułę komedii romantycznej!

Szlachetny bokser i walcząca o światła reflektorów piosenkarka – spotkanie kipiących emocjami światów, w których droga na podium prowadzi przez brutalną rywalizację. Ekspresyjna podróż przez nową chińską rzeczywistość, łącząca sentymentalny urok komedii romantycznej, skrzącą się cekinami fabułę o wielkich marzeniach i drapieżną formę spod ręki mistrza hongkońskiego kina akcji.

Wilgotna kobieta w wietrze

Wilgotna kobieta na wietrze

fot. kadr z filmu Wilgotna kobieta na wietrze, materiały prasowe

Awangardowe kino erotyczne na azjatyckie walentynki? „Wilgotna kobieta na wietrze” to ukłon w stronę klasyki japońskiego kina dla dorosłych, a zarazem jego przewrotna reinterpretacja. Femme fatale w obcisłych dżinsach, niespełniony pisarz szukający odosobnienia, post-hipisowska trupa teatralna, szczypta slapsticku i pełna napięcia erotyczna gra, rządząca się cokolwiek absurdalnymi regułami.

Atrakcyjny dramaturg wyrzeka się związków z kobietami i przeprowadza do prowincjonalnej samotni; na jego drodze staje jednak prowokująca, nieprzewidywalna dziewczyna. Ukłon w stronę klasyki japońskiego kina dla dorosłych, a zarazem jego przewrotna reinterpretacja, grająca oczekiwaniami widzów i konwencjami gatunku, tworząca pełną życia, ironiczną i naprawdę gorącą narrację. 

Żona dla Ripa Van Winkle

Żona dla Ripa Van Winkle

fot. kadr z filmu Żona dla Ripa Van Winkle, materiały prasowe

Wspaniałe kreacje gwiazdy japońskiego kina Haru Kuroki i ekscentrycznej piosenkarki Cocco prowadzą widza w epicką, wielowarstwową, ekstrawagancko prowadzoną opowieść o samotności i samodzielności, uzupełnioną liryczną ścieżką dźwiękową i niezwykle klimatycznymi zdjęciami.

Nieśmiała nauczycielka, przygotowując się do własnego ślubu, poznaje grupę niezwykłych aktorów, którzy wywrócą jej życie do góry nogami. Kim jest ekscentryczna, fascynująca kobieta, żyjąca w tajemniczej willi ukrytej przed ludzkim wzrokiem? Gdzie są granice ról, które wszyscy odgrywają – i czy fikcja jest w stanie zastąpić rzeczywistość? Niepokojący i subtelny zarazem film kultowego japońskiego reżysera to swego rodzaju romantyczny thriller, łączący zaskakującą fabułę z onirycznym obrazem.


Źródło/Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe, piecsmakow.pl 

Dziennikarka

Wielbicielka skomplikowanych filmów, koreańskich seriali i mocnej kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?