Advertisement
Advertisement

The Bad Batch – co zawiera zwiastun?

Już niedługo, za niewiele ponad miesiąc na Disney+ trafi nowy serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Animacja przedstawi nam losy byłego specjalnego oddziału Wielkiej Armii Republiki, o nazwie Bad Batch. Wczoraj przedstawiono zwiastun produkcji, a także plakat. Sprawdźmy co zawiera materiał!

Jedną z najbardziej cenionych produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen jest animowany serial Wojny Klonów. Opowieść o Zakonie Jedi i Wielkiej Armii Republiki, a także ich wspólnych zmaganiach z rzeszą droidów Sojuszu Separatystów, zebrała liczne grono fanów na całym świecie. Jest to już jednak zamknięta historia i najprawdopodobniej twórcy do kontynuacji produkcji nie powrócą, to znaczy niedosłownie. Ponieważ 4 maja, w Dzień Gwiezdnych Wojen pojawi się serial The Bad Batch. Animacja wizualnie podobna, ale jednak z inną historią. Poszerzy ona losy pewnego oddziału poznanego w siódmym sezonie Wojen Klonów. Natomiast wczoraj (30 marca) ukazał się zwiastun nadchodzącej produkcji, prezentujący jej wiele detali.

fot. kadr z serialu Wojny Klonów

Zobacz również: Obi-Wan Kenobi – poznaliśmy oficjalną obsadę serialu Disney+!

W pierwszych sekundach materiału przedstawiono nam trening oddziału Bad Batch na planecie Kamino (tak, tej gdzie odbywała się produkcja klonów). Żołnierze z niezwykłą gracją i łatwością pozbyli się całego legionu droidów treningowych. Ich działaniom przygląda się Admirał Tarkin (jeszcze nie Wielki Moff). Komentuje on wielkie zdolności oddziału, ale również ich nieposłuszeństwo i lekceważenie rozkazów (pewną indywidualność w swoich działaniach żołnierze ci prezentowali już w serialu Wojny Klonów). Z dalszych sekwencji materiału możemy wywnioskować, iż oddział Bad Batch otrzymał, po powstaniu Imperium Galaktycznego, polecenie stawienia się na planecie Kamino. Tam ich obserwowano i sprawdzano, a jedno z takich badań twórcy przedstawili właśnie w pierwszych sekundach zwiastuna.

W pewnym momencie jednak, żołnierze ci mieli dość. Uznali że nic tam po ich obecności i postanowili uciec. Podczas swojego pobytu w placówce oddział poznał pewną młodą osobę o imieniu Omega, która dobrze znała członków ekipy Bad Batch. Co więcej, była ona bardzo dobrze nastawiona w stosunku do żołnierzy. Postanowiła ona im pomóc i zbiec razem z oddziałem. W trailerze widzimy również, iż admirał Tarkin tej dezercji nie zamierza puścić płazem. Wysyła za nimi żołnierzy Imperium z rozkazem eliminacji. W udostępnionym materiale można zobaczyć jedną z walk pomiędzy byłymi żołnierzami Wielkiej Armii Republiki, a oddziałem Imperium Galaktycznego.

fot. kadr z serialu The Bad Batch

Po opuszczeniu Kamino klony szukają swojego miejsca. Podejmują się pracy najemników, a także bronią słabych. Dostrzec możemy ich walkę z Imperium o wolność grupy Twi’leków (a być może całego Ryloth). Przedstawiono również zmagania oddziału Bad Batch z żołnierzami Gildii Górniczej (mówię tutaj o oddziale droidów z którym walczy Wrecker, a także wojowniku z biczem). Z materiału można wyciągnąć wnioski, iż w serialu pojawią się również retrospekcje z czasu Wojen Klonów.

W drugim zwiastunie ukazano znowu Fennec Shand, której losy splotą się z oddziałem czy to w pasywny czy agresywny sposób (raczej to drugie). Co ciekawe, przedstawiono również kilka innych znanych postaci, które również ukażą się w animacji. Pytanie odnośnie tego czy oddział się zaadaptuje, czy może jednak przeminie wraz z czasem Wojen Klonów zadaje bohaterom w zwiastunie Saw Garrera, radykalista znany ze Star Wars The Clone Wars, Rebeliantów i Łotra Jeden. Oprócz niego zobaczymy znowu kapitana Rexa (jego chyba nie muszę przedstawiać), który w zwiastunie kieruje się wraz z oddziałem do rozbitego republikańskiego krążownika typu Venator. Znajdują się oni na jakiejś piaszczystej planecie, którą możliwe, że jest Seelos. Planeta na której Rexa, Gregora i Wolffa znajduje załoga Ducha w serialu Rebelianci.

Zobacz również: Najbliższe lata w filmowym i serialowym uniwersum Gwiezdnych Wojen

fot. Disney

Powróćmy jeszcze raz do postaci Omegi, którą oddział spotyka na Kamino, a potem zabiera ze sobą. W Internecie pojawiła się teoria, jakoby był to sklonowany Imperator Palpatine. Imię Omega nie jest nadawane osobą naturalnie urodzonym, a raczej takim które są jednym z etapów na linii licznych eksperymentów. Bohaterowie spotykają tę postać dodatkowo na planecie słynącej z klonowania. Z nowelizacji filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie wiadomo, iż Imperator przez bardzo długi czas eksperymentował z procesem klonowania i próbami stworzenia nowej wersji siebie samego. Taki rozwój nowej postaci mógłby uwiarygodnić trochę bardziej wydarzenia z ostatniego epizodu Sagi Skywalkerów, a także pokazać, iż klon Mrocznego Lorda Sithów otoczony odpowiednimi mentorami może zostać bohaterem, iż jego przyszłość nie jest przesądzona. Na razie jednak nie wiele wiadomo o nowym bohaterze.

Wśród tajemnic jest również płeć postaci. Co wiemy natomiast to, że posługuje się łukiem. I jest to dosyć wyjątkowe.  Inna teoria mówi, że w najnowszej animacji twórcy przedstawią walkę Boba Fetta z Cadem Banem, która miała się ukazać w Wojnach Klonów, ale do tego nie doszło.

Wszystkie zagwozdki zaczną się wyjaśniać już 4 maja w pierwszym odcinku serialu The Bad Batch. Epizod pierwszy będzie aż 70 minutowym widowiskiem. Produkcja dostępna będzie na platformie Disney+. Jeżeli nie wiecie jak uzyskać do niej dostęp, to zapraszam do udostępnionej przez Movies Room instrukcji.


Źródło: Disney / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?