Movies Room poleca – filmy i seriale do obejrzenia w czerwcu!

Chociaż za oknem lekka społeczna odwilż, a od niedawna można ponownie odwiedzać kina, wciąż warto polecać filmy oraz seriale, która obejrzeć można na platformach streamingowych. #Zostańwdomu to nasz comiesięczny cykl, w którym przyglądamy się produkcjom dostępnym dla naszych czytelników bez wychodzenia z domu. Oto 5 filmów i seriali, nad którymi warto pochylić się w czasie czerwcowych uczt filmożerców. Kto wie? Może nawet uda nam się Was zaskoczyć!

1. 3:10 do Yumy (2007), reż. J. Mangold

Na CDA Premium wleciał właśnie jeden z najlepszych remake’ów klasycznych westernów, jaki kiedykolwiek został nakręcony. Czemu bardzo nam się ten film podobał również po powtórce? Po pierwsze – James Mangold, zanim stał się oscarowym reżyserem, który dał nam między innymi świetnego Logana i Ford vs Ferrari, zainteresowany był rewitalizacją tego gatunku (który zresztą bardzo mocno wybrzmiewał w jego późniejszym kinie). Fabuła jest podobna do oryginału z Glenem Fordem, ale role Christiana Bale’a oraz Rusella Crowe’a sprawiają, że ta aktualizacja nie tylko wydaje się potrzebna, ale również bardzo stylowa. Do obejrzenia już na CDA!

2. Mogę cię zniszczyć (2020)

Na HBO GO natomiast wylądował pierwszy odcinek interesującego (i zapowiadającego coś być może wybitnego) serialu Mogę cię zniszczyć. To opowieść o młodej dziewczynie z Londynu, która zyskała całkiem mocny posłuch w sieci dzięki swoim mocnym, zaangażowanym tekstom. Jej życie zmienia się nie tylko dlatego, że staje się popularna, co przynosi za sobą propozycję napisania książki od dużego wydawcy, ale również dlatego, że… staje się ofiarą napaści seksualnej. Obserwujemy życie kogoś, kogo cały system wartości zadrżał u samego podnóża. Świetny, piękny wizualnie odcinek, który zapowiada się na mocny głos w sprawie kobiet oraz kwestii rasowych. HBO GO jak zwykle łapie zeitgeist za rogi w sposób wyważony i konstruktywny.

3. Czarownica 2 (2019), reż. J. Rooning

Kontynuacja baśni o Śpiącej Królewnie, która kładzie nacisk na zupełnie inne wątki niż w oryginalne, wydaje się być ważnym powrotem Angeliny Jolie do kina wysokobudżetowego. Przyznajmy sobie to szczerze – tęsknimy za tą piękną twarzą na pierwszej linii aktorskiego frontu w Hollywood. Ta wariacja broni się również tym, że jej piękno wizualne dorównuje kostiumom oraz charakteryzacji (posypały się nagrody). Okej, może to i odgrzewanie kotleta, ale świetnie zagrane i zdecydowanie dobrze korzystające z narzędzi, jakie daje reinterpretowanie klasycznych motywów. Do obejrzenia od niedawna na HBO GO.

4. Bad Boys For Life (2020), reż. B. Fallah

Serwis/wypożyczalnia filmów Rakuten TV ma już w swojej bibliotece najlepszy film akcji tego roku, przepiękną nawalankę, nieoczywiście dobrą kontynuację, a przede wszystkim idealny film kumpelski. Nie wierzyliście, że takie kontynuacje po latach mają sens? Film akcji z Martinem Lawrencem i Willem Smithem udowadnia, że czasami trzeba odsunąć od „macierzy” ojca, czyli Michaela Baya, aby na solidnych fundamentach powstało bardzo lekkie, a jednocześnie świetnie zrealizowane kino akcji. Zdecydowanie dla naszej redakcji jeden z największych zaskoczeń kinowych ostatnich miesięcy. Nie oczekiwaliśmy niczego, dostaliśmy wszystko.

filmy akcji 2020 Bad Boys

5. Tropiciele (2020)

Mocna sensacja na HBO GO, która wypełni nam czas w oczekiwaniu na inne, jakościowe seriale sensacyjne. Trzy główne wątki historii składają się na pełną akcji i zmyślnie poprowadzoną intrygę, która toczy się w różnych zakątkach RPA, a finał serialu ma miejsce w Kapsztadzie. Ta produkcja to połączenie 24 godzin i przygód Jacka Ryana. Mnóstwo wątków, przemyt diamentów, wiele scenerii, a przede wszystkim akcja, która nie zwalnia nawet na chwilę. Interesujące, będziemy śledzić dalej.

Redaktor

Z wykształcenia polonista i kulturoznawca. Stworzyły go filmy, może go też zabiją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?