the old guard background Advertisement

Komedie 2019 – produkcje, na które warto czekać!

Ten gatunek stanowi siłę napędową kina rozrywkowego. To jedne z takich produkcji, którym najchętniej wybacza się różnorakie niedociągnięcia związane czy to z charakterami bohaterów, czy wiarygodnością świata – pod warunkiem dostarczenia rozrywki zgodnej z założeniami konwencji, rzecz jasna. Oto lista tegorocznych komedii, na które czekamy najbardziej!


 10. Całe szczęście (8.03)

Listę zaczynamy od polskiej komedii z Piotrem Adamczykiem. Całe szczęście to pełna uroku i pozytywnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wkracza pełna energii i uroku gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie „sportowego trybu życia”. Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta…


9. The Voyage of Doctor Dolittle (31.05)

Wytwórnia Universal wygrała prawa do nakręcenia obrazu The Voyage of Doctor Dolittle po gorącej wojnie licencyjnej z innymi studiami. Czy będzie się opłacać – zobaczymy. Natomiast obsada w kolejnym filmie o lekarzu rozmawiającym ze zwierzętami jest po prostu nie do zignorowania. Robert Downey jr. (Doktor Dolittle), Michael Sheen oraz Antonio Banderas  przewodzić będą plejadzie gwiazd w „zwierzęcych” rolach. A wśród tej drugiej grupy znajdą się Tom Holland, Selena Gomez, Emma Thompson, Ralph Fiennes, Octavia Spencer, Carmen Ejogo, Marion Cotillard, Kumail Nanjiani, Frances de la Tour, John Cena czy Selena Gomez. Czekamy na pierwszy zwiastun!


8. Long Shot (3.05)

On jest upartym i zdeterminowanym pisarzem politycznym z talentem do kłopotów. Ona z kolei najlepszym dyplomatą tego kraju ze smykałką do… no cóż, praktycznie wszystkiego. Gdy Fred Flarsky ponownie spotyka się ze swoją pierwszą miłością, która jest także obecną panią Sekretarz Stanu w USA, mowa tutaj o Charlotte Field, to zachwyca ją swoim samokrytycznym humorem i wspomnieniami o młodzieńczym idealizmie kobiety. Bohaterka biorąc zatem udział w niespodziewanym wyścigu do Biura Owalnego, postanawia wynająć dawnego przyjaciela, by ten wspomagał jej przemówienia wyborcze, a ich nieomylna chemia prowadzi do światowego romansu. Jednakże beztroska nieostrożność mężczyzny, a także jego przeszłość i teraźniejszość bez problemu mogą szybko zniszczyć kampanię pani sekretarz, zanim ta jeszcze na dobre się zacznie. Omawiana produkcja na nowo definiuje wyrażenie stosunki międzynarodowe za pośrednictwem bluźnierczej, zabawnej i nieoczekiwanej miłości.


7. Kiedy się pojawiłaś (1.03)

Gwiazdy Sex Education i Gry o tron na jednym ekranie! Calvin (Asa Butterfield) zmaga się ze skłonnością do hipochondrii. Będzie jednak musiał przezwyciężyć swoje lęki, gdy spotka nieuleczalnie chorą Skye (Maisie Williams). Dziewczyna ma plany, które chce zrealizować przed śmiercią i przekonuje Calvina, by jej w tym pomógł. Przyjaźń z ekscentryczną nastolatką zmieni chłopaka już na zawsze.


6. I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże (5.04)

Sequel Za jakie grzechy, dobry Boże? pojawi się jeszcze pierwszej połowie roku. Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!


5. Poms (10.05)

Zara Hayes wyreżyserowała projekt na podstawie scenariusza autorstwa Shane’a Atkinsona. Poms to przede wszystkim komedia traktująca o tym, że mimo podeszłego wieku i niesprzyjających okoliczności dalej mamy szanse spełniać nasze marzenia oraz odnaleźć drugi cel w życiu, któremu warto poświecić się bez reszty.To również opowieść o tym, iż zawsze być sobą i nie zwracać uwagę na opinię otoczenia. Powinniśmy robić to, co daje nam szczęście i radość, a nie zaprzątać głowę złośliwymi komentarzami innych.


4. The Hustle (21.06)

Niespodziewany duet w postaci Anne Hathaway i Rebel Wilson w roli wyrafinowanych oszustek. Obie posiadają niezaprzeczalny talent do manipulowania ludźmi i wyciągania od nich pieniędzy, lecz różni je poza tym niemal wszystko, a w szczególności jedna ważna rzecz – przynależność do klasy społecznej. Pierwsza z nich reprezentuje samą górę, dystyngowana piękna o nienagannych manierach, druga z kolei okupuje najniższe rejony, średnio urodziwa, pyskata i źle wychowana. Niemniej obie bohaterki postanawiają połączyć siły, w celu dorwania parszywych drani, którzy ich wcześniej niemiło wykorzystali. Warto tutaj dodać, iż w filmie biorą udział również: Tim Blake Nelson, Alex Sharp, Ingrid Oliver i Emma Davies.


3. Yesterday (28.06)

Kiedy Danny Boyle i Richard Curtis łączą siły, wiedz, że będzie się działo! Gwiazdą produkcji jest Himesh Patel wcielający się w Jacka Malicka, czyli pełnego ambicji oraz pasji tekściarza, który po potrąceniu przez samochód budzi się w świecie, gdzie nikt nigdy nie słyszał o dokonaniach legendarnego zespołu The Beatles. Zatem wykorzystując największe utwory Johna, Paula, George’a i Ringo, bohater staje się niemal z miejsca światową sensacją. Niestety sława zagraża jego relacji z Ellie, odgrywaną przez Lily James.


2. Zombieland: Double Tap (11.10)

Zombieland

Fot. Materiały prasowe

Wielki hit powraca już jesienią, a w nim ponownie za sterami zasiądą Ruben Fleischer oraz scenarzyści Rhett Reese i Paul Wernick. W obsadzie postapokaliptycznej produkcji widzowie ponownie zobaczą następujące gwiazdy: Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone i Abigail Breslin. Na pokładzie filmu znajdują się również: Rosario Dawson, Zoey Deutch i Avan Jogia.


1. Men in Black: International (14.06)

No i jest nasz numer 1! F. Gary Gray, twórca takich megahitów, jak Straight Outta Compton i Szybcy i Wściekli 8, powraca z projektem powiększającym uniwersum kultowych Facetów w czerni. W głównych rolach zobaczymy starych znajomych z Thor: Ragnarok, czyli Tessę Thompson i Chrisa Hemswortha, ze wsparciem na drugim od m.in. Liama Neesona i Rafe Spalla. A w tle międzygalaktyczna afera, w którą wplątani są nasi bohaterowie. Słowem, jest na co czekać!

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?