Najlepsze filmy dla dzieci na HBO GO I TOP 10

W serwisie HBO GO odnaleźć można liczne fajne filmy dla dzieci.  Biblioteka amerykańskiej platformy streamingowej zawiera różnorodne tytuły – od dawnych hitów Disneya aż po nowsze animacje. Dla Waszej wygody usiedliśmy i ułożyliśmy listę dziesięciu najlepszych produkcji do obejrzenia ze swoimi córkami i synami. Oto najlepsze filmy dla dzieci na HBO GO.

praziomek kraina lodu dla dzieci filmy hbo go

fot. materiały prasowe

10. Praziomek

Listę otwiera ubiegłoroczny hit, nagrodzony Złotym Globem za najlepszą animację i oczywiście nominacją do Oscara. Opowiada o sir Lionelu Froście, będącym niestrudzonym łowcą różnorakich potworów i mitów. Aby wreszcie udowodnić swoje racje, zamiast bycia narażonym na ciągłą śmieszność, odpowiada na tajemniczy list i wyrusza do Ameryki Północnej, aby poszukać Wielkiej Stopy. Okazuje się jednak, że cało zaproszenie było podstępem.

9. Kraina lodu

W dziesiątce znalazło się też miejsce dla jednego z większych hitów Disneya ostatnich lat. Piękna bajka z cudowną muzyką opowiada o Annie, lekkomyślnej dziewczynie, która wraz z Kristoffem i jego reniferem Svenem idą na poszukiwania Elsy, dawno zaginionej  siostry. Po drodze napotykają na wiele niebezpieczeństw, a także nowego towarzysza – bałwana Olafa.


halloween iniemamocni ranking dla dzieci hbo go

fot. materiały prasowe

8. Iniemamocni

Na ósmej pozycji najlepszych filmów dla dzieci na HBO GO pojawia się animacja z 2004 roku. Dalej jest bardzo przyjemna produkcja Pixara z jednym z ciekawszych scenariuszy w animacjach. Pewne małżeństwo wiedzie od kilkunastu lat spokojny żywot emerytowanych superbohaterów u boku trójki dzieci. Pewnego dnia jednak pojawia się możliwość wielkiego powrotu. Aby do niego doszło, muszą wykonać bardzo groźną, tajną misję.

7. Miasteczko Halloween

Dochodzimy powoli do połowy stawki, a tam nieco mniej znana produkcja Tima Burtona opowiadająca o mieście zamieszkiwanym przez strachy i upiory, którego mieszkańcy obchodzą swoje święto. Mistrz ceremonii przez przypadek pojawia się w „naszym” świecie, trafiając na Boże Narodzenie. Zdeterminowany, by stworzyć własną jej wersję, porywa Świętego Mikołaja.

bajki o zwierzętach hbo go filmy dzieci

fot. materiały prasowe


6. Epoka lodowcowa

Powstało bardzo wiele części tej historii, ale zdecydowanie ta jest najdoskonalsza. To początek wielkiej przyjaźni zwierzaków, które dzieli wszystko – leniwca Sida, mamuta Manfreda i tygrysa szablozębego Diego. W trakcie wielkiej migracji zwierząt między innymi spotykają się z wieloma niebezpieczeństwami oraz… znajdują małe dziecko.

5. Zwierzogród

A teraz jedna z najprawdopodobniej dwóch najlepiej wykonanych animacji ostatniej dekady. Zwierzogród zamieszkiwany jest przez zwierzęta różnej maści – od drapieżników aż po z natury łagodne osobniki – a metropolia jest idealnie dostosowana do potrzeb wszystkich. Judy Hopps należy do młodego pokolenia, które od zawsze marzyło, by tam trafić. Jednak jako pierwszy królik w policji ma niezwykle trudny start, stara się jednak zrobić różnicę i wyjść na prostą.

najlepsze bajki dla małych widzów

fot. materiały prasowe


4. W głowie się nie mieści

A tuż za podium kolejna znakomita pozycja. Najciekawsza w niej jest personifikacja uczuć, które nami kierują. Radość strach, Gniew, Odraza oraz Smutek. Bohaterką produkcji jest pewna dziewczyna, która zmuszona jest do zmiany życia wskutek zmiany pracy ojca i w konsekwencji przeprowadzki. Radość, jako uczucie dowodzące, stara się opanować sytuację, ale zdecydowanie nie jest jej łatwo.

3. Piękna i Bestia

A podium to już same klasyki – trochę na przekór trendom tworzenia adaptacji live-action. Najpierw bajka, w której bohaterami są Bella, piękna dziewczyna z pewnego miasteczka, ceniąca bardziej książki od wszelkich zalotników, oraz pewien książę, który wskutek swojego podłego charakteru został przemieniony w rogatą bestię. Odmienić los może tylko i wyłącznie, jeżeli do dwudziestych pierwszych urodzin obdarzy kogoś odwzajemnioną miłością.

aladyn herkules animacje disney

fot. materiały prasowe


2. Aladyn

Zapomnijmy na trochę o aktorskiej interpretacji Guya Ritchiego, by cofnąć się do 1992 roku. Wtedy to po raz pierwszy poznajemy Aladyna, biednego chłopaka z Agrabahu, który zostaje wplątany przez Dżafara, podstępnego sułtańskiego wezyra, w poszukiwanie tajemniczej lampy. Udaje mu się ją odnaleźć, by stanąć twarzą w twarz z Dżinem, mogącym spełnić jego trzy życzenia.

1. Herkules

Ranking najlepsze filmy dla dzieci na HBO GO pora już kończyć, więc na pierwszym miejscu znajduje się pełna uroku historia syna Zeusa i Hery, który wskutek intrygi Hadesa staje się śmiertelnikiem (wciąż jednak posiadającym nadludzką siłę). Aby powrócić na Olimp, musi dowieźć swojej wartości. Wielu zarzuca tej historii, że zbyt znacząco odbiega od mitologicznego pierwowzoru, ale… kto by się tym martwił przy takim wykonaniu!


Zobacz również:

QUIZ: Rozpoznaj seriale Cartoon Network po kadrach.

QUIZ: Czy rozpoznasz animacje z Batmanem po kadrze?

QUIZ: Jak dobrze znasz bohaterów serialu The Flash?

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?