Najlepsze filmy na święta na HBO GO | TOP 10

Nie zwalniamy i podrzucamy serię kolejnych pozycji na święta. Tym razem przedkładamy przed Wami dziesiątkę najlepszych filmów na święta z HBO GO. W tym przypadku postanowiliśmy nieco wyróżnić zestawienie spośród w zdecydowanej większości jednorodnych rankingów. Znajdą się zatem tutaj produkcje mniej lub bardziej bezpośrednio nawiązujące do świątecznego okresu, ale i po prostu takie, które wprowadzają w specyficzny nastrój poprzez swój nostalgiczny charakter czy urok. Filmy dla całej rodziny, ale także dla młodszych czy nieco starszych widzów. Zapraszamy!

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze świąteczne animacje


10. Zaczarowana

Zacznijmy od nieco zapomnianej, uroczej historii z Amy Adams w roli głównej. W roku 2007 ta znakomita aktorka nie miała jeszcze takiej pozycji w Hollywood. Tutaj wciela się w księżniczkę z bajki, która została odesłana przez złą królową (Susan Sarandon) do… współczesnego Nowego Jorku. Tam zakochuje się w pewnym mężczyźnie, myśląc, że jest księciem. Królowa jednak nadal ją ściga.

9. Rodzina Addamsów

Na HBO GO znajdziemy również stosunkowo nową wersję kultowej ekscentrycznej rodzinki. Tym razem życie naszych bohaterów zostaje zakłócone przez gwiazdę telewizji, która pragnie pozbyć się z osiedla Addamsów, zdecydowanie nielicujących z jej stylem życia. Idealna bajka dla posiedzeń z naszymi pociechami!

8. Kopciuszek

Ileż to razy pojawiały się kolejne wersje historii o młodej dziewczynie, którą zła macocha zamieniła w służącą po śmierci ojca rodziny? Niemniej produkcja z 2015 roku jest jednym z wdzięczniejszych przykładów porządnie wykonanej adaptacji. W dużej mierze to zasługa Lily James w tytułowej roli oraz oczywiście znakomitej jak zawsze Cate Blanchett, wcielającej się w antagonistkę.

7. Piękna i Bestia

Jednym z lepszych sposobów spędzania świąt w domowym zaciszu jest oglądanie produkcji Disneya. Stąd też rzucamy kolejną pozycję live-action z ich stajni. Tym razem to odnowiona wersja Pięknej i Bestii. Nie trzyma może poziomu oryginalnej animacji (ale w sumie chyba mało kto się tego spodziewał), ale Emma Watson tworzy z Danem Stevensem ciekawy duet głównych postaci, a sama romantyczna produkcja jest jedną z lepszych aktorskich wersji klasyków disneyowskich.

6. Iniemamocni, Iniemamocni 2

Teraz dla odmiany puszczamy dwie ciekawe dylogie animacji, które z powodzeniem mogą być oglądane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych – idealne pozycje na tuż przed otwieraniem prezentów. Historia rodzinki, w której żyłach płynie krew superbohaterów rozbawi niemal każdego, a dorośli widzowie dostrzegą przy tym pewne odniesienia m.in. do kina szpiegowskiego.

5. Kraina lodu,  Kraina lodu 2

A oto drugi „dwupak”. Ta seria jest jedną z najpopularniejszych animacji ostatnich dwóch dekad, ale jednocześnie bardzo wiele osób uważa je za nieco przereklamowane (szczególnie mówimy tutaj o zdecydowanie słabszej części). Mimo to przygody Anny, Elsy i reszty paczki zawierają mnóstwo ciekawych momentów dla widzów w każdym wieku.

4. Samoloty, pociągi i samochody

Klinem pomiędzy znakomite animacje wbija się komedia, w której niezapomniany duet tworzą Steve Martin i John Candy, dwaj niekonwencjonalni giganci tego gatunku. Panowie wcielają się w mężczyzn starających się powrócić do domu na święta. Wskutek zbiegu okoliczności zmuszeni są podróżować razem. Co więcej, po drodze mają kłopoty z każdym dostępnym źródłem transportu. Choć film ma już ponad 30 lat, dalej rozbawia kolejne pokolenia widzów – w święta i nie tylko.

3. Coco

Na najniższym miejscu podium umieściliśmy piękną, ciepłą historię o sile pasji, muzyki i rodzinnej miłości. To opowieść o Miguelu – chłopcu, w którego rodzinie muzyka jest od wielu pokoleń zakazana, co bardzo nie w smak muzykalnemu młodzieńcowi. Miguel jest bardzo zdesperowany, by iść za głosem swojego powołania – co prowadzi go do cudacznej Krainy Umarłych, gdzie rozwiąże tajemnicę swojego dziedzictwa.

2. Filmy o Jamesie Bondzie

I na sam koniec dajemy już cały serie. Na pierwszy ogień idzie prawdziwa gratka dla nieco starszych widzów (ale i niekoniecznie). HBO GO wprowadziło na swoją platformę całą kolekcję filmów o Agencie Jej Królewskiej Mości – od Seana Connery’ego aż po Daniela Craiga. Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

1. Harry Potter (seria)

No i dość oczywista pierwsza pozycja – w końcu filmy o młodym czarodzieju nie od dziś są uwielbiane przez widzów będących w różnych przedziałach wiekowych, a świąteczny czas wydaje się być idealny dla przypomnienia sobie wszystkich ośmiu tytułów – wszystko w biblioteczne HBO GO. Na deser pozostają jeszcze obie części Fantastycznych zwierząt, ale to już oczywiście nie ta liga.

Świąteczne rankingi:

Świąteczne filmy romantyczne | TOP 10

Co obejrzeć w święta? Nietypowe i nieoczywiste filmy świąteczne!

Najlepsze filmy i komedie świąteczne na Netflix | TOP 20

Najlepsze filmy świąteczne! Idealne filmy na święta. Ranking TOP 20

TOP 10: Najlepsze filmy o świętym Mikołaju!

TOP 10 – Najlepsze seriale na święta!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?