Ben Affleck – najlepsze filmy z aktorem I TOP10

Ben Affleck to jeden z najbardziej niejednoznacznych hollywoodzkich aktorów. Bywa, że błyska charyzmą i zaangażowaniem w tworzenie postaci, dostaje nominacje do poważnych nagród, w innych produkcjach jest nieraz bezbarwny, w jeszcze innych zaś – po prostu słaby i słusznie otrzymuje Złote Maliny. Niemniej jednak w dalszym ciągu jego potencjał jest naprawdę niemały, w dodatku wystąpił w wielu godnych uwagi produkcjach, a część z nich to prawdziwe perełki. Wyróżniliśmy dziesiątkę z nich. Oto najlepsze filmy, w których pojawia się Ben Affleck!

Zobacz również: Rozmawiamy z Benem Affleckiem z okazji premiery filmu Droga powrotna na  Blu-ray i DVD!


Ben Affleck: FILMY

10. Zmiana pasa

Najlepsze filmy z aktorem zaczynamy mocnym dramatem poruszającym nieco kwestię natury ludzkiej. Ben Affleck gra u boku Samuela L. Jacksona – pierwszy wciela się w młodego, ambitnego prawnika, drugi zaś zmęczonego życiem sprzedawcę ubezpieczeń, który spieszy się na sprawę sądową o opiekę nad dziećmi. Przypadkowe spotkanie będzie miało poważne konsekwencje dla obu mężczyzn.

9. Armageddon

Affleck wystąpił także w katastroficznej produkcji, która pomimo swoich licznych wad jest uznawana przez wielu za jeden z najlepszych filmów Michaela Baya. Gwiazdor zagrał tam pracownika głównego bohatera (Bruce Willis), który jest zakochany w jego córce. Typowe podchody zostają zakłócone przez spadającą na Ziemię zabójczą asteroidę – a on i reszta ekipy mają tam wykonać… odwiert w celu umieszczenia atomówki.

8. Operacja Argo

Czas na oscarową produkcję na faktach, którą Aflleck także wyreżyserował. Na ekranie zaś wciela się w pracownika CIA, który przeprowadził w Teheranie 1979 roku akcję odbicia z niegościnnego kraju kilkudziesięciu amerykańskich zakładników. Choć tytuł ma typowe znamiona dla hollywoodzkiego hitu, w dalszym ciągu trzyma poziom.

filmy ben affleck

7. Suma wszystkich strachów

Produkcji o Jacku Ryanie – najsłynniejszej postaci napisanej przez Toma Clancy’ego – jest naprawdę sporo. Adaptacja od Phila Aldena Robinsona zdecydowanie nie jest najlepszą z nich, ale daleko jej do najgorszych. Ben Affleck jako młoda wersja protagonisty wraz ze swoim mentorem (Morgan Freeman) usiłuje zapobiec wywołaniu konfliktu pomiędzy USA a Rosją.

Zobacz również: Ben Affleck komentuje swój mem ze smutną miną!

6. Zakochany Szekspir

Można by się kłócić w nieskończoność, czy ten film zasługiwał na aż tyle Oscarów, mimo to ciężko nazwać go słabym. To dość luźne podejście do życia Williama Szekspira (Joseph Fiennes) i przedstawia romans z pewną młodą kobietą, która w tajemnicy przebierała się za chłopaka, by grać na deskach teatru. Affleck ma krótką, acz dość zabawną rolę Neda Alleyna.

5. Księgowy

Gwiazdor wystąpił też w jednym z najciekawszych filmów akcji minionej dekady. Wciela się w pewnego autystycznego geniusza matematycznego, który wskutek skomplikowanych kolei losu zostaje niezależnym księgowym, pracującym dla największych organizacji przestępczych świata. Życie przewraca mu się do góry nogami, gdy decyduje się na pracę dla pewnej firmy zajmującej się robotyką.

filmy ben affleck

4. Stan gry

W mocnym thrillerze politycznym Kevina Macdonalda pierwsze skrzypce gra oczywiście Russell Crowe jako wnikliwy i nieco ekscentryczny dziennikarz, ale Affleck także daje się rozpoznać jako jego przyjaciel i zarazem wrobiony kongresman, próbujący dopaść pewną nieetyczną korporację.

Zobacz również: Czemu Ben Affleck zrezygnował z grania Batmana? Aktor opowiada

3. Miasto złodziei

Ben Affleck stworzył też w swoim czasie znakomity kryminał, który wyreżyserował i zagrał w nim główną rolę – Douga, szefa lokalnej szajki złodziei napadających na banki, których nikt dotąd nie schwytał. Mężczyzna stara się nie wchodzić w żadne relacje, by nie komplikować sobie życia. Wszystko się zmienia, gdy poznaje bliżej pewną pracowniczkę banku, którą wcześniej wziął wraz ze swoją ekipą na zakładniczkę.

filmy ben affleck

2. Zaginiona dziewczyna

Jedna z najlepszych ról Afflecka miała jednak miejsce u Davida Finchera w adaptacji powieści Gillian Flynn. Wystąpił tam jako Nick Dunne, mężczyzna, którego żona (genialna Rosamund Pike) zaginęła bez śladu. Co gorsza, z czasem wszelkie podejrzenia zaczynają spadać na niego.

1. Buntownik z wyboru

Tutaj my z kolei nie mieliśmy zbyt wielkiego wyboru. Ben Affleck wraz z Mattem Damonem długo biegali ze scenariuszem, szukając kogoś, kto by ten film stworzył, ale w końcu się udało. Tym samym ten drugi wystąpił jako matematyczny geniusz gardzący formalnym wykształceniem, tworząc niezapomniany duet z nieodżałowanym Robinem Williamsem. Sam Affleck wcielił się w najlepszego przyjaciela głównego bohatera.

zaginiona dziewczyna i buntownik z wyboru

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konrad pisze:

Dodałbym rolę w trochę zapomnianym Hollywoodland.

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?