TOP 10 – Najlepsze seriale Marvela

Oto najlepsze seriale Marvela! Biorąc pod uwagę to, że ten rok już przyniósł nam bardzo solidną aktualizację w postaci przede wszystkim istniejących już seriali, a szykuje się ich jeszcze więcej, uznaliśmy za stosowne zrobić małe podsumowanie. Zapraszamy zatem do zestawienia najlepszych seriali ze stajni Marvela!


Zobacz również:

TOP 30 – Najlepsze filmy o superbohaterach w historii

TOP 2018 – Najlepsze filmy roku! Ranking aktualizowany!

TOP 50: Najlepsze seriale w historii!


10. Agentka Carter (2015-2016)

Jedną z większych zalet pierwszej części Kapitana Ameryki jest bardzo wyraziście napisana i przede wszystkim zagrana postać Peggy Carter. To, że powstał samodzielny serial o jej losach, nie dziwi nikogo. Ciekawe rozwinięcie mało uczęszczanej ścieżki w MCU – bo przedstawiającej okres mający miejsce po poświęceniu Rogersa w trakcie II wojny światowej – daje nam całkiem solidny kryminał. Szkoda jedynie, że druga seria znacząco obniżyła loty, co mogło się przyczynić do anulowania serialu.

Najlepsze seriale Marvela

Fot. Materiały prasowe

9. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (2013-)

Produkcja opowiadająca o znajdujących się na zapleczu MCU agentach pod wodzą agenta Phila Coulsona ma z pewnością wiele wad i wielu nie przebrnęło nawet przez strasznie mozolnie rozkręcający się 1. sezon. Jednak jego największą zaletą – poza ciekawym rozwijaniem filmowego uniwersum Marvela – jest to, że twórcy starają się uczyć na swoich błędach, a nade wszystko sensownie rozwijać swoich bohaterów (co już stawia ich w ogólnym rozrachunku poziom wyżej od seriali pokroju Arrow czy The Flash). Nigdy nie będzie to serial-arcydzieło, ale już od przełomu drugiej i trzeciej serii możemy mówić o naprawdę solidnej, pełnej humoru i akcji produkcji, która jest w pełni świadoma swojej konwencji.

Serial marvela

Fot. ABC

8. Runaways (2017-)

Co prawda ta adaptacja nie ma żadnych szans ze znakomitym pierwowzorem Briana K. Vaughana, jednak nadal ma swój urok i pod wieloma względami własną historię. Runaways stoi przede wszystkim z reguły naprawdę dobrym aktorstwem i ciekawymi zwrotami akcji, które miejscami różnią się diametralnie od tego, co było na kartach komiksu. Czasem trafiają się naiwne momenty, a z niektórymi castingowymi decyzjami moglibyśmy się kłócić, jednak wciąż mówimy o co najmniej naprawdę porządnej produkcji. A w tym roku nadchodzi druga seria!

Runaways

Fot. Materiały prasowe

7. The Gifted: Naznaczeni (2017-)

Serial produkcji Marvela i telewizji FOX. Pełna emocji historia z pozoru zwykłego małżeństwa, którego spokojne życie zostaje nagle zburzone przez odkrycie, że ich ukochane dzieci to mutanci z supermocami. By przetrwać, rodzina jest zmuszona uciekać przed wrogim rządem i szukać pomocy ze strony działającej w podziemiu sieci mutantów.

the gifted naznaczeni serial mutanci

fot. Fox

6. Cloak & Dagger (2018-)

Bodaj najnowsza pozycja na tej liście.  Z pozoru jest to seria dla nastolatków. Jednak różnica pomiędzy tą pozycja, a chociażby Runaways, których w grudniu obejrzymy już w drugiej odsłonie, jest przeogromna. Tutaj nie ma już za bardzo miejsca na garść starannie porozrzucanych lekkich scen na rozładowanie atmosfery czy dość luźnego podejścia do psychiki młodocianych herosów w chwilach napięcia. Serial od stacji ABC odznacza się bardzo wiarygodnym i do bólu realistycznym podejściem do takich spraw. Takie odważne podejście do gatunku, wraz ze świetnymi odtwórcami głównych ról i świetną muzyką po prostu musiało dać efekty.

Cloak & Dagger

Fot. Materiały prasowe

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?