Advertisement
Advertisement

Country Niania – recenzja serialu. Sitcom w rytmie country

Prosta fabuła z niewymagającym poczuciem humoru często stanowi prosty przepis na sukces. W szczególności, kiedy rzeczywistość nie jest prosta, szukamy seriali spod znaku niezobowiązującego guilty pleasure. Co jakiś czas Netflix gwarantuje w swoim repertuarze sitcomy. Tym razem platforma prezentuje nam taką produkcję w rytmie country! Country Niania to najnowszy serial komediowy dostępny na Netflix. Jednak czy coś, co jest oklepane, ciągle może zaskakiwać?

Country Niania to 10- odcinkowy serial komediowy wyprodukowany przez Kiki Productions. Za scenariusz odpowiada Caryn Lucas. Godnym uwagi jest fakt, że Lucas była współautorem scenariusza hitowej komedii Miss Agent. Natomiast reżyserem serialu była Kelly Park.

Bailey to aspirująca gwiazda muzyki country. Wraz ze swoim chłopakiem Boonem próbują zdobyć uwagę najlepszych producentów i managerów. Jednak współpraca przestaje się im układać, a Boone rozstaje się z Bailey. Dziewczyna jadąc jak najdalej od wspomnień, trafia na huragan. Pech chce, że auto odmawia jej posłuszeństwa. Szukając pomocy, trafia na ranczo Harmony Hill należące do Beau i jego piątki dzieci. Bailey zostaje przez pomyłkę wzięta za nową nianię dla rozbrykanej piątki. Jednak dziewczyna podejmuje ryzyko i rozpoczyna nowy etap życia jako niania. Będzie musiała się zmierzyć z problemami dorastających dzieci Beau. Istotne jest również, że Bailey nie rezygnuje z marzeń stania się gwiazdą country. Stara się pogodzić nowe obowiązki z marzeniami.

Zobacz również: Na tafli marzeń – recenzja familijnego serialu Netflixa!

fot. Country Niania (2021)

Country Niania to typowy sitcom, który przywołuje na myśl produkcje Disneya. Wszystko jest przedstawione w sposób schematyczny i w pewnych momentach aż nad wyraz przesłodzony. Cała fabuła jest dość typowa – tak samo postaci. Mamy ojca, będącego głową rodziny, a także nieznośną gromadkę dzieci. Możemy wyróżnić najmłodsze z nich, które jest niezwykle urocze. Poza tym jedno z rodzeństwa jest nieśmiałe, a inne czasami aż za bardzo pewne siebie. Oczywiście musi też się trafić zbuntowana czarna owca w rodzinie.

Miłym akcentem w produkcji jest wplątanie muzyki country. Jednak czasami twórcy serialu przesadzają z użyciem piosenek w każdym momencie. Oczywiście, jeśli szukacie produkcji z wyszukanym poczuciem humoru, to niestety takiego nie znajdziecie. Humor w serialu jest prosty, czasami nawet trywialny. Jedyną wyróżniającą się pod tym względem postacią jest najmłodsza z rodzeństwa Chloe, której komentarze rzeczywiście są naprawdę zabawne.

fot. Country Niania (2021)

Country Niania to raczej rozrywka dla fanów takiego rodzaju produkcji. Serial nie wnosi nic nowego, a nawet daje skojarzenia z innymi już znanymi sitcomami. Jeśli oczywiście szukacie czegoś, co nie wymaga angażowania wszystkich szarych komórek i jesteście fanami seriali komediowych z lat 90, to produkcja zdecydowanie przypadnie wam do gustu. Jednak jeśli szukacie dobrej jakościowej rozrywki, warto zanurzyć się w zasoby Netflixa i poszukać czegoś innego.


Ilustracja wprowadzająca: fot. Netflix
 

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?