Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil – recenzja dokumentu Netflixa!

Każdy horror staje się straszniejszy, kiedy okazuje się być na podstawie prawdziwych zdarzeń. Możemy sobie wyobrazić uczucie grozy, gdy oglądamy dokument na temat jednego z najbardziej mrocznych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil to najnowszy miniserial dokumentalny Netflixa o tajemniczym miejscu w sercu Los Angeles. Hotel Cecil na kartach swojej mrocznej historii ma również zaginięcie jednej ze swoich mieszkanek, które do dziś rozpala wyobraźnie fanów zjawisk paranormalnych.

Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w Hotelu Cecil to najnowszy, 4-odcinkowy serial dokumentalny Netflixa wyprodukowany przez RadicalMedia Third Eye Motion Picture Company. Za reżyserię serialu odpowiadał twórca Rozmów z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego – Joe Berlinger.

Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w Hotelu Cecil przedstawia burzliwą historię niemal stuletniego budynku. Hotel od poziomu ekskluzywnego miejsca noclegu dla zamożnych stał się miejscem pobytu ludzi przedstawiających margines społeczny. Z Hotelu Cecil również korzystali najokrutniejsi mordercy Ameryki. O miejscu stało się ponownie głośno, kiedy w jego murach doszło do zaginięcia Elisy Lam. W serialu biorą udział zarówno policjanci zajmujący się tą sprawą, ówczesna obsługa hotelu, jak i byli mieszkańcy.

Bez wątpienia mocną stroną serialu jest klimat, w jakim jest utrzymany. Aura tajemniczości towarzyszy widzowi od pierwszej minuty i jest utrzymana do samego końca. Ciekawym posunięciem twórców było również zaproszenie do udziału kierowniczki Hotelu Cecil z czasów zaginięcia Elisy Lam. Dzięki niej poznajemy spojrzenie obsługi na wewnętrzne sprawy hotelu, które nie były dostępne dla opinii publicznej. Godny uwagi jest również fakt, że w dokumencie poznajemy spojrzenie internetowych detektywów amatorów starających się na własną rękę rozwiązać sprawę zaginięcia Elisy Lam.

fot. kadr z serialu Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil (2021)

Niestety, dla tych którzy znają historię tego miejsca i zaginięcia Kanadyjki, serial nie będzie niczym odkrywczym. Osoby śledzące sprawę Lam zdecydowanie się rozczarują, bowiem nie wprowadza żadnych nowych informacji. Dość dużym minusem serialu jest również jego długość. W wielu momentach sedno historii jest po prostu rozmyte. Oczywiście po ostatnich sukcesach dokumentów Netflixa na temat innych spraw kryminalnych, można było się spodziewać więcej od najnowszej produkcji.

Zobacz również: Ostatni Paradiso – recenzja włoskiego dramatu Netflixa

Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w Hotelu Cecil to dokument poruszający historię tajemniczego miejsca na mapie Stanów Zjednoczonych. Enigmatyczne zabójstwa i niewyjaśnione zaginięcie Elisy Lam, do tej pory budzi wieli kontrowersji i pytań. Czy w hotelu zagościły siły nadprzyrodzone? Czy może był siedzibą seryjnego mordercy, który odpowiadał za zaginięcie Elisy? Hotel i powiązane z nim historie są na tyle ciekawe, że warto je poznać i wyrobić własne zdanie!


Ilustracja wprowadzająca: fot. Netflix

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?