Borderlands – Cate Blanchett oficjalnie w roli Lillith!

Na początku maja wspominaliśmy o negocjacjach Cate Blanchett w kwestii występu w filmowej wersji Borderlands. Wygląda na to, że negocjacje się powiodły.

I tak jak się spodziewano, aktorka wystąpi w roli Lillith, jednej z najważniejszych postaci całej serii, która pojawiła się w prawie każdej odsłonie gry, najpierw jako postać grywalna, by potem przejść do roli postaci niezależnej. Cóż, czekamy na kolejne angaże.

Borderlands 3

Zobacz również: Doom Patrol – nowe zdjęcia i plakaty 2. sezonu!

Borderlands jest grą akcji-RPG studia Gearbox Software wydaną po raz pierwszy w 2009 roku. Łączyła w sobie elementy gier FPS i cRPG. Jej akcja została osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez potężne bestie. Zadaniem gracza było wcielenie się w jednego z mieszkańców planety Pandora, stających do walki z niebezpiecznymi kreaturami.  Oprócz trybu dla jednego gracza, gra oferowała także świetny tryb współpracy. Całość podana została w fantastycznej komiksowej oprawie wizualnej. Borderlands doczekało się w 2012 roku sequela, a w 2014 „pre-sequela”.

Film zostanie wyprodukowany przez Aviego Arada (Spider Man) i jego syna Ariego. Reżyserem został Eli Roth, a scenariuszem zajmuje się Craig Mazin, którego ostatnio poznaliśmy ze świetnej strony przy okazji Czarnobyla, za który otrzymał nagrodę Emmy. Ekranizacja Borderlands ma podobno celować w kategorię R.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?