Advertisement

Cannes 2019 – czy Almodovar zgarnie Złotą Palmę? Typy krytyków na półmetku festiwalu

Połowa 72. Festiwalu Filmowego w Cannes już za nami. Jak co roku krytycy prześcigają się w typowaniu najlepszych tytułów imprezy i kandydatów do Złotej Palmy. Na razie film Pedro Almodovara zalicza się do faworytów konkursu głównego.

Międzynarodowy magazyn branży filmowej Screen International od lat zbiera opinie krytyków z największych gazet z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Rosji, Niemiec i Chin. Publikowany codziennie w Screen Daily jury grid daje czytelnikom pojęcie o średniej ocen, jakie zbierają konkursowe tytuły.

Na półmetku festiwalu najwyższą średnią (w skali od 0 do 4) ma nowy film Pedro Almodovara Ból i blask – średnia 3.3. Za nim z dość dużą różnicą francusko-senegalski Atlantic w reżyserii Mati Diop (2.8) i chiński The Wild Goose Lake (2.7). Oto pełne zestawienie:

Fot. Screen International

Fot. Screen International

Do końca festiwalu pozostało jeszcze 6 dni. W sobotę wieczorem 25 maja poznamy zdobywców Złotej Palmy. Wtedy przekonamy się, na ile typowania krytyków były słuszne.

Sprawdź naszą relację z Cannes tutaj.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?