Halloween – są już pierwsze recenzje! Powrót Michaela Myersa w wielkim stylu!

Niedawno odbyła się premiera kolejnej odsłony przygód Michaela Myersa, który zgodnie z zapowiedziami odwiedził naszykowany pułapkami dom, pewnej, doskonale znanej wszystkim sympatykom serii, bohaterki. Tak, mowa tutaj o kobiecie imieniem Laurie Strode oraz wielkim powrocie na srebrne ekrany slashera Halloween. Wytwórnie Universal Pictures i Blumhouse Productions przeprowadziły premierowy pokaz swojego obrazu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Reakcje widzów oraz krytyków były po seansie zdumiewające. Znaczna część widowni bowiem chwaliła najnowszą odsłonę serii. Poniżej kilka przykładów.

Szczęśliwego Halloween psychole! Jamie Lee Curtis i reszta kreatywnej załogi odpowiedzialnej za powstanie kolejnej części kultowego cyklu otrzymała owacje na stojące podczas premiery obrazu na TIFF18.

Halloween jest naprawdę satysfakcjonujący… i to nie tylko dlatego, że faktycznie daje Judy Greer coś do zrobienia!

HALLOWEEN to totalny odjazd! Film zarobi krocie w światowym box offisie. Wytwórnia Blumhouse znowu tego dokonała. Jamie Lee Curtis znowu kopie tyłki i wyzywa. W wyobraźni widzę, jak fani raz po raz będą do tego filmu powracać. To najlepszy film z serii Halloween od czasu pierwowzoru!

A oto reakcja samego właściciela firmy odpowiedzialnej za produkcję omawianego obrazu na bardzo dobre oceny krytyków:

Piękne, dopóki trwa. Pięciu krytyków wyraziło aprobatę mojego dzieła!

Zobacz również: Zakochany kundel – Yvette Nicole Brown ciocią Sarah!

W nowej odsłonie Halloween Jamie Lee Curtis powraca jako ikoniczna Laurie Strode, która stoczy swój finalny pojedynek z Michaelem Myersem, czyli zamaskowanym zabójcą prześladującą bohaterkę od czasu jej spektakularnej ucieczki, mającej miejsce, gdzieś cztery dekady temu. Judy Greer wcieli się w Karen Strode, córkę rzeczonej powyżej postaci. Andi Matichak natomiast odegra Allyson, wnuczkę kultowej Laurie Strode.

Wprawdzie bohaterka odgrywana przez Curtis została permanentnie zabita w Halloween: Powrót, który ujrzał światło dzienne w 2002 roku, jednakże zrealizowana część zwyczajnie pominie wiele ostatnich sequeli, pragnąc opowiedzieć zupełnie nową, alternatywną historię. Aktorka pojawiła się w czterech odsłonach serii Halloween. Były nimi: oryginalny film z 1978 roku, jego kontynuacja wydana w 1981 roku, Halloween – 20 lat później z 1998 roku oraz rzeczony wcześniej Powrót.

Konsultantem oraz producentem wykonawczym filmu został John Carpenter, który połączył siły z Jasonem Blumem. Zainspirowani historią wymyśloną przez mistrza grozy, David Gordon Green i Danny McBride stworzyli własną opowieść, będącą zupełnie nową ścieżką, mającą miejsce po wydarzeniach znanych z oryginalnego filmu. Warto tutaj dodać, ze pierwszy z rzeczonych przed chwilą panów zajął się też reżyserią obrazu grozy. Trupy będą się ścielić gęsto na ekranach polskich kin już od 26 października 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Blumhouse Productions; Universal Pictures

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?