Matrix 4 – Neo na planie! Pierwsze ujęcie Keanu Reevesa

Ostatnimi czasy co rusz pojawiały się kolejne ogłoszenia obsadowe czwartej odsłony kultowej serii. Teraz jednak wreszcie pojawiły się owoce prac na planie.

I to nie byle jakie, bo pojawiło się ujęcie samego Keanu Reevesa, żywego symbolu franczyzy. Wygląd aktora daleki jest jednak od znanego nam z Matrixa. Czyżby siostry Wachowskie postanowiły pobawić się nieco mocniej narracją związaną z anomaliami Neo?

Poza Laną Wachowski nad scenariuszem będą pracować także Aleksandar Hemon oraz David Mitchell. Fabuła filmu oraz obsada póki co pozostają tajemnicą. Jednak wbrew początkowym plotkom, w najnowszej części ponownie zobaczymy Keanu Reevesa w roli Neo oraz Carrie-Anne Moss jako Trinity. Nie wiadomo co z Morfeuszem, którego wcześniej grał Laurence Fishburne. Variety spekuluje jednak, że studio Warner Bros może zaangażować kogoś młodszego. Zdjęcia do Matrixa 4 mają ruszyć na początku 2020 roku, jednak nie ujawniono daty premiery.

Zobacz również: Nalepsze filmy psychologiczne 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Przypominamy, że pierwszy Matrix miał premierę 20 lat temu i w 1999 roku zdobył m.in. cztery Oscary oraz cztery nagrody BAFTA. Z okazji tej rocznicy film powróci do wybranych kin i widzowie od 30 sierpnia będą mogli zobaczyć odświeżoną wersję. Łącznie powstały trzy części: MatrixMatrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje, które zarobiły w sumie ponad 1,6 miliarda dolarów. Co więcej, trylogia sióstr Wachowskich okazała się jedną z najbardziej wpływowych w historii kina. Wiele z zastosowanych w niej rozwiązań bardzo szybko zostało skopiowanych i wykorzystanych przez innych twórców.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Matrix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?