Mighty Mouse – znamy scenarzystów filmu traktującego o myszce z nadprzyrodzonymi zdolnościami!

Oto nadchodzi bohater, by uratować dzień! Scenarzyści filmu The Meg, czyli Jon i Erich Hoeberowie zostali zatrudnieni przez wytwórnię Paramount Animation, w celu sporządzenia tekstu do adaptacji klasycznej kreskówki z Mighty Mouse w roli głównej. Taką nominacją podzielił się niedawno ze światem portal Deadline.

I to w zasadzie wszystko, co aktualnie wiadomo o powstającym projekcie. Oczywiście adaptacja skupi się na muskularnej myszce i jej bataliach z szeroko pojętym złem. Postać ta to swoista parodia Supermana. Powstała w 1942 roku. Jej twórcą jest Isadore Izzy Klein. Pierwotnie bohater miał nosić pseudonim Super Fly, niemniej ówczesnemu szefowi Terrytoons, czyli Paulowi Terry’emu, zupełnie nie przypadł ten pomysł do gustu i odstawił projekt na półkę. Jednakże po chwili wrócił do postaci. Zmienił jej pseudonim na Super Mouse i wprowadził do telewizji. Warto tutaj dodać, że szef Terrytoons zupełnie przejął odrzucony przez niego pomysł Kleina i podał go za swój własny.

Mighty Mouse

Fot.: Terrytoons

Zobacz również: Goodrich – Michael Keaton zmuszony do opieki nad dziewięcioletnimi bliźniętami!

W 1942 roku ukazał się krótkometrażowy film animowany pt. The Mouse of Tomorrow. To właśnie w tym widowisku zadebiutowała wspomniana mysz. Następnie pod zmienionym pseudonimem, Mighty Mouse, postać wystąpiła w wydanym w 1944 roku projekcie The Wreck of the Hesperus. Szczęśliwie nie było to ostatnie pojawienie się na małym ekranie dzielnej myszki. Ta wystąpiła przecież aż w 80 różnych animowanych projektach, począwszy od 1942 roku, a skończywszy na 1961 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Terrytoons

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?