the old guard background Advertisement

Czarnobyl ze świetnymi wynikami oglądalności!

Chyba niewiele jest osób, które spodziewały się, że serial o wielkiej katastrofie w rzeczonym mieście odniesie taki sukces.

Jak donosi portal Deadline, Czarnobyl znacząco zwiększał oglądalność z każdym kolejnym epizodem. 52% widzów obejrzało serial bezpośrednio na platformie HBO (czego nie osiągnęła nawet Gra o tron), 35% zaś – w telewizji. Łącznie obejrzało go 8 milionów widzów. Biorąc pod uwagę oczekiwania wobec serialu, jak i jego znacząco odbiegający od większości najchętniej oglądanych serii charakter, to niemały wyczyn.

Czarnobyl

kadr z serialu Czarnobyl

Zobacz również: Czarnobyl – recenzja pięcioodcinkowej perełki HBO

Głównym bohaterem serialu HBO jest Jared Harris (Mad Men), który wciela się w rolę Valery=ego Legasova, naukowica z Kremla, który badaja wypadek. Stellan Skarsgård (Thor) wcielił się w Borisa Shcherbinę, szefa Biura Paliw i Energii w ZSRR, a Emily Watson (Teoria Wszystkiego) w Ulanę Khomyuk, fizyka atomowego, której zadaniem było zabezpieczenie przed przyszłymi takimi katastrofami.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?