Nightflyers nie doczeka 2. sezonu. SyFy anulowało serial na podstawie prozy George’a R.R. Martina

Nie udało się jednak stacji SyFy znaleźć substytutu dla skasowanego przez nich The Expanse. Choć zatem finał pierwszego sezonu Nightflyers szykował widzów kontynuację, nie będzie dane im go obejrzeć.

Główną przyczyną ma być o wiele słabsza oglądalność od tej, którą wymarzyła sobie SyFy. Najwyraźniej adaptowanie kolejnej historii od George’a R.R. Martina wydawało się być samo w sobie żyłą złota, stacja miała bowiem zaplanować wyjściowo wypuszczenie kilku sezonów. Jednak widzowie ewidentnie nie podążyli za pomysłem, Nightflyers zostało również zgniecione przez krytyków (np. 34% pozytywnych recenzji i średnia 5.41/10 na Rotten Tomatoes), a i w Internecie o wiele częściej narzekano na tę pozycję.

Zobacz również: Nightflyers – recenzja 1. sezonu, czyli wybrakowane SF na podstawie prozy twórcy Gry o tron

Nightflyers to serial oparty na opowiadaniu George’a R.R. Martina – autora Gry o Tron. Akcja produkcji toczy się w przyszłości – na dzień przed ziemską zagładą. Zespół naukowców wyrusza w wyprawę najnowocześniejszym statkiem w galaktyce – Nightflyerem – w celu przechwycenia tajemniczego obcego pojazdu kosmicznego, który może okazać się ich jedynym ratunkiem. Kiedy załoga zbliża się do celu, odkrywa, że statek jest tak naprawdę sztuczną inteligencją, która wydaje się kierować ich do śmiertelnego niebezpieczeństwa kryjącego się daleko w mrocznej przestrzeni kosmicznej.

Gretchen Mol (Zakazane imperium) wystąpi w serialu jako Dr. Agatha Matheson. U jej boku pojawią się: Eoin Macken (The Night Shift) jako Karl D’Branin, David Ajala (Szybcy i Wściekli 6) jako Roy Eris, Sam Strike (EastEnders) jako Thale, Maya Eshet (Teen Wolf: Nastoletni wilkołak) jako Lommie, Angus Sampson (Fargo) jako Rowan, Jodie Turner-Smith (Ostatni okręt) jako Melantha Jhirl oraz Brían F. O’Byrne (Za wszelką cenę) jako Auggie.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: SyFy

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Umbra pisze:

Mi bardzo podobał się ten serial. Jak zanurzyłem się w lore w jeden dzień obejrzałem cały sezon.

Radek Folta pisze:

Szkoda. Wciągnąłem się dość konkretnie mimo wad.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?