Platforma DC Universe już skasowała Swamp Thing

Zaledwie kilka dni po wyemitowaniu pierwszego epizodu Swamp Thing portal Bloody Disgusting potwierdził, że nowy serial DC Universe został anulowany.

Nerwowość włodarzy tej młodej platformy jest dość dziwna, szczególnie zważywszy na to, że pierwszy epizod dostał w zdecydowanej większości pozytywne recenzje, fani zaś od początku są bardzo pozytywnie nastawieni. Pogłoski o braku wiary w projekt pobrzmiewały już wcześniej, teraz zaś okazuje się, że producenci stracili chęć go promować na długo przed finałem 1. sezonu.

Niezależnie od przyczyn takiego zwrotu akcji z pewnością nie jest to zbyt dobry ruch pod względem marketingowy, zdecydowanie też nie wzbudzi zaufania w stosunku do przyszłych działań. Jedynym potencjalnym ratunkiem wydaje się być chyba tylko bardzo pozytywny odbiór serialu i gorące protesty widzów. Jak będzie, przekonamy się.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 1. sezon Swamp Thing

Gwiazdą serii został Derek Mears, który wciela się w tytułowego stwora. Na ekranie towarzyszą mu miedzy innymi: Andy Bean – Alec Holland, Will Patton – Avery Sutherland, Crystal Reed – Abby Arcane, Maria Sten – Liz Tremayne, Jeryl Prescott – Madame Xanadu, Jennifer Beals – pani szeryf Lucilia Cable, Virginia Madsen – Maria Sunderland, Henderson Wade – Matt Cable, Kevin Durand – Jason Woodtrue / Floronic Man i Leonardo Nam – Harlan Edwards.

Swamp Thing zadebiutował w komiksach już w 1971 roku i niemal z miejsca stała jednym z ważniejszych bohaterów DCU. Wystarczy tutaj przywołać przełomowe serie napisane przez Alana Moore’a, Briana K. Vaughana, Marka Millara czy Scotta Snydera. Bohater doczekał się własnego filmu w reżyserii Wesa Craven z 1982 roku. Efektem powstania obrazu był wydany siedem lat później sequel oraz telewizyjna seria wyświetlana w latach 90. XX wieku. Wówczas to Dick Durock wcielił się w tytułowego potwora we wszystkich wspomnianych powyżej produkcjach. Warto dodać, iż powstała też animowana seria.

Swamp Thing zadebiutowała na platformie DC Universe 31 maja.

Źródło: Bloody Disgusting / Ilustracja wprowadzenia – DC Universe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?