Terror będzie miał 2. sezon!

Pierwsza seria adaptacji świetnej powieści Dana Simmonsa opowiedziała już całą historię zawartą w materiale źródłowym. A jednak Terror powróci do telewizji z nowym sezonem.

2. sezon będzie tworzony przez zupełnie nowy zespół: Alexandra Woo (True Blood) i Maxa Borensteina (Kong: Skull Island), z tym pierwszym jako showrunnerem. Zgodnie z pomysłami Borensteina, Terror rozgrywać się będzie teraz w okresie II wojny światowej.  W centrum uwagi będzie tajemnicze widmo nawiedzające japońsko-amerykańską społeczność, idąc za nią w ślad od rodzinnej Południowej Kalifornii aż po ówczesne obozy jenieckie na Pacyfiku. Premiery spodziewać się możemy w 2019 roku. W Polsce serial będzie można oglądać na kanale AMC.

Kadr z serialu Terror

Kadr z serialu Terror

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta powiąże drugą serię ze stosunkowo wiernym literackiej wersji poprzednikiem. Zważywszy na to, że oryginalnie to historia dwóch zaginionych brytyjskich statków z 1847 roku, nie ma co liczyć na linearną kontynuację. Pozostaje raczej antologia.

W 1. sezonie serialu wystąpili: Jared Harris (Mad MenThe Crown) jako Kapitan Francis Crozier, TobiasMenzies (Outlander) jako James Fitzjames,Ciarán Hinds (Gra o Tronjako Sir John Franklin; Paul Ready (Cuffs) jako dr Henry Goodsir, Adam Nagaitis (Sufrażystka) jako Cornelius Hickey, Nive Nielsen (Podróż do Nowej Ziemi) jako Lady Silence; Ian Hart (Marzyciel) jako Thomas Blanky oraz Trystan Gravelle (Mr. Selfridge) jako Henry Collins.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Terror

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?