Y: Ostatni z mężczyzn – stacja FX bierze się za adaptację. Oto pierwsze zdjęcie

Choć Legion nadejdzie z ostatnim już sezonem, w drodze jest adaptacja innego świetnego komiksu.

Już wcześniej mówiło się, że stacja FX zajmie się tą historią komiksową, teraz jednak informacja ta pojawiła się oficjalnie. Produkcja ma pojawić się na ekranach w 2020 roku. W rolę głównego bohatera wcielić się ma Barry Keoghan, jego matkę – Diane Lane, siostę zagra Imogen Poots, zaś lubianą w komiksach Agenta 355 – Lashana Lynch. Pojawiło się też pierwsze zdjęcie produkcji:

Y

Fot. FX

Zobacz również: Legion – 3. sezon będzie finałem serialu

Opis: Osamotniony, w świecie rządzonym przez kobiety, ostatni mężczyzna imieniem Yoryk wyrusza w podróż, która być może stanie się początkiem odbudowy świata. Towarzyszy mu drugi ocalały samiec, małpka Ampersand. Czemu tylko oni przetrwali?

Być może Yorykowi uda mu się wyjaśnić zagadkę katastrofy. Być może odnajdzie swą ukochaną, Beth – mimo że dzielą ich tysiące kilometrów. Być może świat jednak nie utonie w chaosie.

Pierwszym zadaniem Yoryka będzie odnalezienie specjalistki od klonowania, która może pomóc w ponownym zaludnieniu ziemi mężczyznami. Czemu jednak obwinia ona siebie o wywołanie katastrofy? W wędrówce wspomoże naszego bohatera Agentka 355, członkini tajnej rządowej organizacji mogąca zastąpić batalion wojska. Każdy, kto wejdzie jej w drogę bardzo szybko tego żałuje. A w świecie który budzi się do życia na trupach milionów mężczyzn trzeba na siebie bardzo uważać. Niektórzy chcą pokoju. Inni – dokończenia rewolucji, której pierwszym krokiem było zmiecenie samców z powierzchni ziemi.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?