Advertisement

Wyniki: Wygraj kultową książkę Przesłuchanie!

Z okazji premiery nowego wydania kultowej książki Przesłuchanie razem z wydawnictwem Replika zapraszamy Was do udziału w konkursie!


Do wygrania:

5x książka Przesłuchanie


NAGRODY TRAFIAJĄ DO:

Marta Piwnicka

Grzegorz Kawerski

Mimix10

Aneta Jana Janota

Ryszard Bogucki

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt pod adresem: [email protected].

Wszystkich pozostałych już teraz zapraszamy do śledzenia naszego facebookowego profilu – będziemy tam na bieżąco informować o kolejnych konkursach.


Poruszająca historia prostej, naiwnej dziewczyny, Toni, która z bardzo niejasnych powodów zostaje zatrzymana przez UB. Po absurdalnym oskarżeniu o bycie dywersantką, przyjdzie jej spędzić na Rakowieckiej pięć długich lat, podczas których walczyć będzie nie tylko o swoje życie, ale – przede wszystkim – o swoją godność.

Bardzo realistyczne opisy więziennej rzeczywistości oraz zbrodniczych metod, jakimi posługiwali się śledczy w czasach stalinizmu, przeplatają się z doskonałymi kreacjami psychologicznymi bohaterów. Autor pragnął pokazać historię człowieka miażdżonego przez ekstremalną ideologię tak prawdziwie, tak przekonująco, jak tylko się da. Człowieka słabego, ani dobrego, ani złego, który pozostanie, jakim jest – jednocześnie wspaniałym i potwornym.

Na podstawie tej książki, będącej przejmującym świadectwem tamtych czasów, powstał najważniejszy film w karierze Ryszarda Bugajskiego, uznany przez ówczesne władze za „najbardziej antykomunistyczny w historii PRL-u”.

Do niniejszego wydania książki został dołączony specjalny wstęp Ryszarda Bugajskiego, w którym ceniony reżyser i pisarz opisuje, jak powstał film i powieść Przesłuchanie.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pati pisze:

Trudno jednoznacznie odpowiedzić na to pytanie,ponieważ każdy podchodzi do tego indywidualnie.Ja oglądając film po wczesniejszym przeczytaniu książki mam w ” głowie” wygląd bohaterów i całą fabułę, a przez to nie raz już zawiodłam się na filmie,ponieważ nie odzwierciedlał moich wyobrażeń.Dlatego jeśli mam oglądać film na podstawie książki,to wolę jej nie czytać przed,a właśnie po,ponieważ nie zawsze cała akcja filmu jest wiernie oddana.Niektóre wątki są pominięte przez reżysera lub zmienione na potrzeby filmu.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?