Powstanie dokument o Notoriousie B.I.G.!

Już w marcu minie 20 lat od jednego z ważniejszych wydarzeń dla historii amerykańskiego rapu, zamachu na życie i zabójstwa Christophera George’a Latore Wallace’a, znanego lepiej jako Notorious B.I.G. Z tej okazji powstanie raper zostanie bohaterem autoryzowanego dokumentu o swoim życiu. Obraz ten właśnie dostał błogosławieństwo rodziny muzyka.

https://www.youtube.com/watch?v=_JZom_gVfuw

Zobacz również: Hamilton – powstanie film z kultowego musicalu?

Za reżyserię Notorious B.I.G.: One More Chance odpowiedzą bracia Malloyowie, słynni twórcy teledysków, którzy pracowali w przeszłości nad klipami zespołów takich jak Blink 182, Foo Fighters, Lit, MXPX oraz Limp Bizkit. Nie będzie to oczywiście pierwszy film poświęcony legendzie amerykańskiego rapu, jak do tej pory oprócz kilku dokumetów nakręcono o nim również film fabularny zatutyłowany Notorious, w którym w rapera wcielił się Jamal Woolard. Choć film zyskał niezłe recenzje, został przyjęty dość chłodno.

https://www.youtube.com/watch?v=phaJXp_zMYM

Film ma koncentrować się na wpływie muzyki Biggiego Smallsa, jak nazywano Wallace’a, na kolejne pokolenia hiphopowców. Na jego temat postanowiła wypowiedzieć się matka rapera, Voletta, stwierdzając:

Niezmiernie się cieszę, że muzyka mojego syna miała tak duży wpływ na muzyczną społeczność, a jego historie inspirowały młodych ludzi latami i inspirują do dziś.

Notorious B.I.G. został zastrzelony w Los Angeles 9 marca 1997 roku, w wieku 24 lat.

źródło: Rolling Stone / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?