Szatan kazał tańczyć – zwiastun i plakat nowego filmu autorki Galerianek

W sieci pojawił się zwiastun Szatan kazał tańczyć. Jest to najnowszy film Katarzyny Rosłaniec, reżyserki głośnych Galerianek i Bejbi Blues. Dotychczasowe opisy wskazują, że jej kolejne dzieło, w którym portretuje współczesnych młodych ludzi, ma szansę wzbudzić kontrowersje, tym razem, także dzięki eksperymentalnej, odchodzącej od tradycyjnej fabuły formy filmu. Szatan kazał tańczyć ma być historią ukazaną za pomocą krótkich scen, również przypominających te, które miliony użytkowników wrzucają na swoje profile na Instagramie czy Snapchacie.

https://www.youtube.com/watch?v=RL6U08XJZVk

W wywiadzie dla bloga Women and Hollywood udzielonym podczas amerykańskiego festiwalu SXSW polska reżyserka własnymi słowami opisała film następująco: 

To portret Karoliny. Coś jak profil osoby w serwisie społecznościowym, takim jak Facebook czy Instagram. Uchwycone sceny z jej życia i umieszczone tam. Są odrębne, ale razem pokazują jej osobowość, zainteresowania, marzenia, lęki.

Jeśli ułożysz je w innej kolejności, to możesz stworzyć 43 miliardy różnych wersji filmu z tych 54 dwuminutowych scen, które nakręciłam. Kiedy przedstawisz jedne sceny wcześniej, a inne zostawisz na później, to pokażą  Karolinę i pozostałe postaci z innej strony, ale ostatecznie, wszystkie te filmy będą takim samym portretem tej dziewczyny.

A tak wygląda empiryczny przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=TWWYKi2XHro

I oficjalny opis filmu:

Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…

W roli głównej znana z Bejbi Blues Magdalena Berus. Partnerują jej Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter.

Film pojawi się w polskich kinach 5 maja. 

szatan kazal tanczyc satan said dance poster plakat berus roslaniec

Źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?