Happy End – polska zapowiedź nowego filmu Michaela Hanekego

Dystrybutor Gutek Film opublikował w sieci polski zwiastun filmu Happy End w reżyserii Michaela Hanekego. Najnowszy film mistrza kina europejskiego trafi na rodzime ekrany 9 lutego.

https://www.youtube.com/watch?v=I32xY4YtzJw

Fabuła prezentuje kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi. W produkcji występują: Isabelle Huppert, Jean-Louise Trintignant, Fantine Harduin, Franz Rogowski, Toby Jones oraz Mathieu Kassovitz.

Zobacz również: Elle – recenzja filmu Paula Verhoevena

Happy End był austriackim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, lecz odpadł już z rywalizacji, gdyż nie trafił na ogłoszoną w grudniu krótką listę.

Światowa premiera filmu Michalea Hanekego miała miejsce w 2017 roku podczas Festiwalu Cannes. Z naszą entuzjastyczną oceną filmu możecie zapoznać się w relacji z szóstego dnia festiwalu.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?