Advertisement
Advertisement

Rutger Hauer wygłasza swoją opinię o filmie Blade Runner 2049

Poruszająca scena w deszczu granego przez Hauera Roya Batty’ego to prawdziwa esencja arcydzieła SF z 1982 roku od Ridleya Scotta. Antagonista z Łowcy androidów nie omieszkał również podzielić się w wywiadzie swoją opinią na temat Blade Runnera 2049 – kontynuacji w wykonaniu Denisa Villeneuve’a:

Wygląda świetnie, ale mam wątpliwości czy ten film był w ogóle potrzebny. Po prostu sądzę, że jeśli coś jest piękne, powinno się to zostawić w spokoju i stworzyć następny film. Nie polegać na sukcesie sprzed 30 lat. Pod wieloma względami Łowca androidów nie był o replikantach, tylko o tym, co to znaczy być człowiekiem. Coś jak E.T. Ale nie jestem pewien, jakie pytanie zadano w drugim Blade Runnerze. Nie jest to historia stojąca na ciekawych postaciach, nie ma tam humoru, miłości, nie ma duszy. Możesz tam dostrzec hołd złożony oryginałowi, ale mi to nie wystarcza. Wiedziałem, że to nie będzie działało. Ale to nieważne, co myślę.

https://www.youtube.com/watch?v=NoAzpa1x7jU

Niezależnie od tego, jaka jest nasza opinia o tym widowisku, wydaje się jednak, że czyja jak czyja, ale opinia Hauera ma jednak nieco większe znaczenie, niż twierdzi sam zainteresowany.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?