303. Bitwa o Anglię – prawdopodobna brytyjska data premiery oraz nowe plakaty

W ostatnich dniach poznaliśmy interesujące informacje o modelu dystrybucji oraz planowanej dacie premiery filmu Hurricane (polski tytuł: 303. Bitwa o Anglię) w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego pojawiły się dwa nowe plakaty: międzynarodowy oraz polski, który poświęcony został postaci Johna Kenta (Milo Gibson).

Z mediów anglojęzycznych dochodzą wieści, z których dowiadujemy się, że 303. Bitwa o Anglię zadebiutuje w Wielkiej Brytanii już jesienią, a według prestiżowego Variety będzie to miało miejsce już we wrześniu, co wskazuje również widniejąca obecnie na portalu IMDb data. Z drugiej strony informacji tej nie potwierdza producent filmu, o czym zaświadczył nam przedstawiciel polskiego dystrybutora Kino Świat. Co ciekawe, film z Marcinem Dorocińskim i Iwanem Rheonem ma jednocześnie trafić do kin oraz na VOD. Stanie się tak dzięki umowie między zagranicznym dystrybutorem Kaleidoscope Film Distribution oraz działającym w Europie serwisem filmów na żądanie Rakuten TV, który ogłosił właśnie uruchomienie projektu Rakuten Cinema i rozszerzenie swojej działalności o dystrybucję kinową. A na flagową produkcję nowej inicjatywy platformy streamingowej należącej do „japońskiego Amazona” wybrano właśnie film o polskich lotnikach.

Data polskiej premiery wciąż nie jest znana. 

Zobacz również: Zwiastun filmu 303. Bitwa o Anglię

Poniżej prezentujemy międzynarodowy plakat udostępniony przez aktora Iwana Rheona oraz trzeci polski plakat, który skupia się na kolejnym z głównych bohaterów filmu.

 

Here’s another cool poster! #hurricane #303

Post udostępniony przez Iwan Rheon (@_iwanrheon)Opis dystrybutora: Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Zobacz również: TVP uruchamia płatny serwis VOD. Znamy cenę i ofertę Strefy ABO

303. Bitwa o Anglię (Hurricane) to anglojęzyczna produkcja wojenna w miedzynarodowej obsadzie. Wystąpią w niej znany z Gry o Tron Iwan Rheon (Jan Zumbach), Milo Gibson (John Kent), Marcin Dorociński (Witold Urbanowicz), Filip Pławiak, Stefanie Martini, Nicholas Farrel, Krystof Hadek. Reżyserem filmu jest David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Śliskowski (Generał Nil, Czas Honoru. Powstanie).

Źródło: variety.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?