Hel – zwiastun polskiego thrillera w lynchowskim klimacie

Hel to pełnometrażowy debiut duetu reżyserskiego Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, wyprodukowany przez twórców firmę AMONDO Films. Film był pokazywany m.in. w konkursie Wolny Duch na relacjonowanym przez nas 31 Warszawskim Festiwalu Filmowym. Zobaczcie jak prezentuje się porównywany do Miasteczka Twin Peaks i Zagubionej autostrady polski thriller, który zadebiutuje na ekranach polskich kin 5 sierpnia:

https://www.youtube.com/watch?v=zQCIAibYPaU

Opis filmu:

W niewyjaśnionych okolicznościach, na odciętym od świata półwyspie helskim, dochodzi do tajemniczej zbrodni. Łączy ona ze sobą Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę – striptizerkę z lokalnego baru. Głównym podejrzanym w sprawie staje się amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowsky), który przyjechał do Polski, by pisać scenariusz. Wkrótce jednak policyjne śledztwo odkryje mroczne sekrety mieszkańców kurortu.

Za zdjęcia odpowiadają Clemence Thurninger, Joaquin Del Paso i Paweł Tarasiewicz. Muzykę do filmu napisał Patryk Zakrocki. W obsadzie gwiazda hitu Jesteś Bogiem – Marcin Kowalczyk oraz znany z amerykańskich seriali Z Archiwum X i Californication – Philip Lenkowsky. W filmie występują również: Małgorzata Krukowska, Katarzyna Paskuda, Andrzej Baranowski, Marek Sadowski, Marika Tomczyk, Agnieszka Wąsikowska oraz Philippe Tłokiński.

hel poster plakat 

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?