Portal – J.J. Abrams znowu zapowiada ekranizację gry!

Chociaż poza tym co mówi reżyser ostatnich Gwiezdnych Wojen informacji na temat filmu na podstawie gier Valve jest jak na lekarstwo, J.J. Abrams podczas wywiadu promującego serial Westworld ponownie wypowiedział się na temat ewetualnych filmów Half-life oraz Portal. Stwierdził, że o ile perspektywa ekranizacji pierwszego z tytułów jest jeszcze odległa, o tyle Portal zbliża się coraz większymi krokami.

W przyszłym tygodniu spotykamy się z Valve. Jesteśmy cały czas aktywni w tej sprawie. Mam nadzieję że oficjalne ogłoszenie kinowego Portala to kwestia niedługiego czasu.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny – J.J. Abrams chce aby powstał osobny film o Rycerzach Ren!

 

Wszystkie pytania o fabułę czy inne szczegóły odnośnie filmu spotkały się z dość wymijającymi odpowiedziami reżysera. Filmy na podstawie dwóch hitów Valve Abrams zapowiedział wraz z samym Gabe’em Newellem już w 2013 roku, jednak od tamtego czasu nie ma o nich praktycznie żadnych nowych informacji.

Half-Life

Portal to wydana w 2007 roku gra logiczna, mającą być początkowo dodatkiem do pakietu The Orange Box, jednak jej oryginalny pomysł został doceniony i zyskał sobie wielu fanów na całym świecie. Dzięki temu, w 2011 został wydany sequel tytułu, Portal 2.

źródło: IGN / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?