Amber Heard pewna powrotu jako Mera w Aquaman 2. Aktorka komentuje internetowe petycje

Pomimo ostrego sprzeciwu Internautów, których można liczyć obecnie w milionach, Amber Heard zamierza powrócić w filmie Aquaman 2 w roli wojowniczki o imieniu Mera. Amerykańska aktorka skomentowała petycje i komentarze internetowe, które domagają się wyrzucenia jej z superprodukcji Warner Bros.

Internetowe petycje przeciwko Amber Heard są pokłosiem trwającego od kilku lat medialnego i sądowego sporu z byłym mężem Johnnym Deppem. Para wzajemnie oskarża się o dokonywanie przemocy domowej i dowodami takowej dzieliła się również publicznie, przez co burzliwym rozpadem dosyć krótkiego związku żyje cały świat. W tym miesiącu przykładowo zakończyła się sprawa przed brytyjskim sądem, w której Depp pozwał dziennik The Sun o zniesławienie, lecz przegrał sprawę, a sędzia orzekł, że zarzuty gazety, iż Amerykanin bił żonę, są „zasadniczo prawdziwe”. Konsekwencjami oskarżeń Heard oraz przegranej rozprawy były kolejno utrata disneyowskiej roli Jacka Sparrowa w Piratach z Karaibów oraz niedawna rezygnacja z wcielania się w Gellerta Grindelwalda w serii Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć produkcji Warner Bros. W social mediach oraz internetowych komentarzach ponownie zapanowało wzburzenie oraz zaczęto odkopywać internetowe petycje żądające od Warner Bros., aby zmienić także i główną aktorkę filmu Aquaman 2, gdyż ta jest sprawczynią przemocy domowej oraz recydywistką (była już aresztowana w 2009 roku pod tymi zarzutami). Według fanów najpopularniejszymi kandydatkami do zastąpienia Heard są Emilia Clarke i Blake Lively.

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznaj supermoce bohaterów Marvela!

amber heard i johnny depp zdjęcie 2020

fot. kolaż/materiały prasowe Warner Bros.

Amber Heard postanowiła w końcu skomentować głosy domagające się jej rezygnacji z występów w superprodukcji na podstawie komiksów DC Comics. Z jej wypowiedzi wynika, że ani producenci, ani ona sama nie zamierzają kończyć współpracy. Aktorka ma nadzieję, iż pandemia Covid-19 nie opóźni rozpoczęcia prac i wejdzie plan zdjęciowy sequela Aquamana już w 2021 roku.

Jestem bardzo podekscytowana ogromną ilością miłości oraz uznania od fanów, które zgromadził film Aquaman i tym, że zebrało się tak wiele podekscytowania dla postaci Aquamana i Mery, co oznacza, że wrócimy. Jestem bardzo podekscytowana, by zacząć zdjęcia. Opłacone plotki i kampanie w mediach społecznościowych nie będą dyktować [decyzji castingowych], gdyż nie mają oparcia w rzeczywistości. Tylko fani Aquamana sprawili, że Aquaman 2 powstanie. Jestem podekscytowana na rozpoczęcie prac w przyszłym roku.

Chociaż oficjalnie obsada Aquaman 2 nie została jeszcze potwierdzona, a tak na prawdę znamy jedynie scenarzystę (David Leslie Johnson-McGoldrick) oraz datę premiery, to jednak jak wynika z dokumentów sądowych, które do amerykańskiego sądu wniosła Amber Heard, aktorka ma w lutym przyszłego roku wejść na plan zdjęciowy drugiej części historii o mieszkańcach Królestwa Atlantydy.

Zobacz również: Powstała petycja, by przywrócić Deppa do roli Grindelwalda. Poparło ją już prawie 150 tysięcy osób!

Aquaman

Fot. Materiały prasowe Warner Bros.

Warto przypomnieć, że Aquaman był wielkim hitem światowych kin zarabiając ponad 1,1 miliarda dolarów. Oznacza to, że jest najbardziej dochodowym filmem z DC Extended Universe. Nie dziwi więc, że błyskawicznie zadecydowano o kontynuacji przygód Arthura Curry’ego oraz zaplanowaniu premiery Aquaman 2 przez wytwórnię na grudzień 2022 roku. Co więcej, ogłoszono również powstanie spin-offu o jednym z królestw Atlantydy, który zatytułowano The Trench.

Amber Heard w najbliższym czasie pojawi się w serialu dark fantasy The Stand, nowej adaptacji Bastionu Stephena Kinga. Amerykańską premierę produkcji zaplanowano na 17 grudnia w serwisie CBS All Access. W przyszłym roku zaś Amerykanka pojawi się jako Mera w snyderowskiej wersji Ligi sprawiedliwości.

Źródło: ew.com; thesun.co.uk / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?