Ballada o Busterze Scruggsie – zwiastun nowego filmu braci Coen!

Joel i Ethan Coen to bracia dobrze już znani przemysłowi filmowemu. Ich najpopularniejszą produkcją jest To nie jest kraj dla starych ludzi, który otrzymał 4 Oscary: za najlepszy film, za reżyserię, za aktora drugoplanowego i za scenariusz adaptowany. Teraz słynne rodzeństwo powraca z kolejnym dziełem pod tytułem Ballada o Busterze Scruggsie, który pojawi się na Netflixie i w wybranych kinach.

Ballada o Busterze Scruggsie początkowo miał być serialem, ale jednak powstał jako film fabularny.  W tytułową postać wciela się Tim Blake Nelson. W obsadzie znaleźli się także James Franco, Tom Waits, Zoe Kazan, Stephen Root, Ralph Ineso i Tyne Daly. Prace na planie odbywały się w Nebrasce i w Nowym Meksyku. Poniżej zobaczyć możecie klimatyczny zwiastun.

Zobacz również: Venezia 75: Non Fiction i The Ballad Of Buster Scruggs

Film szansę obejrzeć już miała widownia podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jego recenzję możecie przeczytać na naszym portalu (link powyżej). Obraz otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz, a nominowany był do Złotego Lwa. Autorami scenariusza i reżyserami jest wyżej wspomniane rodzeństwo. Premiera najnowszego filmu braci Coen już 16 listopada na Netflixie i w wybranych kinach. Czy myślicie, że będzie to bardziej udana produkcja niż Ave, Cezar!?

Źródło: Youtube, IndieWire/ Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?