Diana: The Musical – musical o księżnej Dianie będzie dostępny na Netfliksie

Diana: The Musical będzie wystawiany na deskach Broadwayu od 16 grudnia 2021 roku. Wcześniej pojawi się jednak na platformie Netflix.

Diana to musical wyreżyserowany przez Christophera Ashleya, nagrany w 2020 roku. Występuje w nim oryginalna obsada z Broadwayu, czyli m.in.: Jeanna de Waal jako Diana, Roe Hartrampf jako książę Karol, Erin Davie jako Camilla Parker Bowles i Judy Kaye jako królowa Elżbieta.

Diana to kronika życia księżnej Diany. Teksty napisał Joe DiPietro oraz David Bryan, który zadbał też o muzykę. Za choreografię odpowiada Kelly Devine, a za nadzór muzyczny i aranżacje Ian Eisendrath.

Zobacz również: The Rising – powstanie serial o życiu Jezusa Chrystusa

Musical wystawiono w Longacre Theatre na początku marca 2020 roku, a później miał pojawić się na Broadwayu. Pandemia pokrzyżowała jednak plany twórców i premiera została przesunięta. W tym roku Diana: The Musical pojawi się zarówno na Broadwayu, jak i na Netfliksie. Na platformie będzie dostępny od 1 października.


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Wikimedia Commons

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?