Doktor Sen – film ma być wierny książce Stephena Kinga

Najnowsza ekranizacja powieści Stephena Kinga Doktor Sen ma być wierna pierwowzorowi literackiemu. Taką informację przekazał Ewan McGregor, który wciela się w głównego bohatera.

Znany aktor wypowiedział się na temat produkcji filmu Doktor Sen. Fanów interesowało, czy film będzie się wzorował na znakomitej powieści mistrza horroru.. Oto, co powiedział Ewan McGregor:

Scenariusz jest bardzo wierny książce. Jeśli czytaliście powieść Kinga, to jest to dokładnie ta historia, którą opowiemy.

Doktor Sen

Fot: ComingSoon

Zobacz również: Doktor Sen – Rebecca Ferguson w obsadzie!

Wydana 36 lat po Lśnieniu, powieść Doktor sen podąża śladami dorosłego Danny’ego Torrance’a znanego z pierwotnej książki. Prześladowany przez mieszkańców hotelu Overlook, gdzie spędził jeden, przerażający rok ze swojego dzieciństwa, bohater od dekad próbuje zrzucić z siebie dziedzictwo ojca. Ostatecznie zamieszkuje w New Hampshire, gdzie wspiera go organizacja AA. Dan znajduje również sobie pracę w domu opieki, w którym zapewnia umierającym komfort oraz ulgę poprzez swoje niezwykłe zdolności. Wspomagany przez podejrzanego kota staje się Doktorem Sen. Następnie Dan spotyka Abrę Stone oraz jej spektakularny talent, najdoskonalsze lśnienie, jakie kiedykolwiek widział, które na powrót konfrontuje bohatera z jego własnymi demonami w walce o dusze oraz przetrwanie nowej znajomej.

Jeszcze nie wiadomo, czy film będzie pełnił funkcję oddzielnego dzieła, czy może zostanie połączony z wydanym w 1980 roku Lśnieniem w reżyserii Stanley’a Kubricka. Film ma być wyreżyserowany i  przez Mike’a Flanagana, więc będzie  jego drugą adaptacją Stephena Kinga po bardzo dobrej Grze Geralda. W kinach pojawi się 24 stycznia 2020 roku.

Źródło: comingsoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?