Iwan Rheon zachwycony Dorocińskim. Zobacz materiał specjalny z powstawania 303. Bitwa o Anglię

Kino Świat zaprezentował w sieci materiał specjalny z powstawania filmu 303. Bitwa o Anglię. Grający główne role aktorzy opowiadają o tym, dlaczego produkcja ta jest dla nich wyjątkowa, i dlaczego zdecydowali się wziąć w niej udział.

303. Bitwa o Anglię (Hurricane) ma być widowiskowym filmem opowiadającym niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W głównych rolach wystąpią Marcin Dorociński, gwiazda Gry o tron – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson. Na ekranie pojawią się  również Filip Pławiak, Stefanie Martini, Nicholas Farrel, Krystof Hadek, Adrian Zaremba, Radosław Kaim, Sławomir Doliniec, Damian Dudkiewicz, Rafał Ferenc, Sławomir Doliniec, Kamil Lipka.

Źródło: 303. Bitwa o Anglię – oficjalny polski zwiastun superprodukcji pełnej efektów specjalnych

Reżyserem filmu jest David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Śliskowski (Generał Nil, Czas Honoru. Powstanie). Film został wyprodukowany przez Michaela Paszko, Matta Whyte’a, Krystiana Kozłowskiego i Roberta Chadaja z firmy Prospect 3.

303. Bitwa o Anglię pod tytułem Hurricane w Wielkiej Brytanii trafi  7 września jednocześnie do kin i serwisu VOD Rakuten. Polska premiera już 17 sierpnia!

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: fot. Prospect 3

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skolko pisze:

Myślę, że jest spora szansa na sukces, film ważny i potrzebny

Katarzyna pisze:

Świetnie zapowiadająca się produkcja

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?