Joker – Joaquin Phoenix jednak powróci w sequelach?

Jak dotąd podtrzymywana była narracja, wedle której Joker Todda Phillipsa ma być samodzielną produkcją. Czyżby jednak  jego komercyjny i artystyczny sukces miał nieco ją zmienić?

Dziennik Mirror podaje, że Phoenix miał w ostatniej chwili zmienić zdanie co do swojego wcześniejszego stanowiska – informacja oczywiście nie jest oficjalna, wciąż jeszcze zatem może się okazać, że mamy do czynienia z plotką. Niemniej jednak jeżeli to prawda, Warner Bros. ma wymagać od gwiazdora podpisania długoterminowego kontraktu, jako że doszłoby do sporej inwestycji. W takim wypadku bowiem druga część Jokera zostałaby zaplanowana na 2022 rok, a trzecia – 2024. Phoenix miałby zainkasować za powrót do kreacji aż 50 milionów dolarów.

Fot. kadr z filmu Joker

Zobacz również: Doom Patrol – 3. sezon potwierdzony!

Joker to jeden z największych sukcesów wśród filmów spod znaku DC. Oprócz niego, wśród tytułów powstałych po starcie DCEU, tylko Aquaman był wstanie przekroczyć barierę miliarda dolarów. Historia słynnego szaleńca z Gotham kosztowała jednak zaledwie 60 milionów. Oznacza to ogromny zysk dla studia, które do niedawna miało duże kłopoty ze swoimi adaptacjami komiksów.

Film Phillipsa to film kryminalny o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja jest osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy. Film jest już dostępny w kinach.

Źródło: Mirror / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

samsung

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?