Nowa zapowiedź nowości na HBO Max! Diuna jednak pojawi się na platformie?

Dotąd dominowała narracja, że Legendary nie pozwoli wytwórni Warner Bros. – odpowiadającej za dystrybucję kinową – na to, by Diuna pojawiła się poza salami kinowymi.

Najnowsze materiały sugerują jednak coś zgoła innego. Warner Bros. wypuściło specjalne wideo, w którym podrzuca fragmenty premier na HBO Max. Wśród takich hitów jak Mortal Kombat, The Suicide Squad czy Godzilla vs. King Kong pojawiają się też kadry z hitu Denisa Villeneuva. Wydaje się zatem przesądzone, że Diuna nie dostanie wyłącznej premiery w kinach.

Zobacz również: The Last Of Us – wiemy, kto wyreżyseruje odcinek pilotażowy serialu HBO!

Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do członków obsady należą Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Jason Momoa i Zendaya. Kompozytorem został Hans Zimmer.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?