Śniegu już nigdy nie będzie zmierza po Oscara! Znakomite recenzje filmu Szumowskiej i Englerta

Śniegu już nigdy nie będzie, najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, to polski kandydat do Oscara w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”. Świetnie oceniana produkcja wciąż zdobywa nowych fanów, w internecie mnożą się kolejne pozytywne głosy o filmie. Pełne zachwytu recenzje, kolejne wywiady i publikacje towarzyszą oczekiwaniu na ogłoszenie oscarowych shortlist i uzyskanie przez twórców prestiżowej nominacji.

Film Szumowskiej i Englerta znalazł się wśród dziesięciu najlepszych tytułów 2020 roku w zestawieniu przygotowanym przez krytyka Gregory’ego Ellwooda dla magazynu „The Playlist”. „Śniegu już nigdy nie będzie” znajdziemy tam obok takich tytułów jak m.in. „Nowy porządek” Michaela Franco, głośnego „Nomadland” czy netfliksowego „Manka”

Filmem zainteresował się również portal „Deadline Hollywood”, którego dziennikarz przeprowadził rozmowę z Małgorzatą Szumowską i Michałem Englertem. Artyści opowiadają w niej o swoim twórczym duecie a także inspiracjach, które stały za filmem. Na stronie znajdziemy też pozytywną recenzję filmu autorstwa Anny Smith, która chwali znakomite zdjęcia Michała Englerta oraz ocenia, że film przenosi efekty współpracy duetu na inny, wyższy poziom.

W ostatnich dniach o tytule rozpisywało się również „The Variety”, które cytowało odpowiedzialną za scenografię Jagnę Janicką czy kostiumografkę Katarzynę Lewińską. Nominację dla „Śniegu…” przewidują prócz tego dziennikarze na stronie „Next Best Picture”; film pojawia się tam na listach niemalże wszystkich publikujących. Kolejne wyrazy uznania znajdziemy w serwisie Rotten Tomatoes, gdzie 100 procent (!) recenzji filmu jest pozytywne.

Przy tym nagromadzeniu dobrych głosów – a zwłaszcza po wcześniejszym świetnym przyjęciu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, prognozach „The Hollywood Reporter” czy „The Variety” – wystarczy tylko czekać na ogłoszenie shortlist. „Śniegu już nigdy nie będzie” prostą drogą zmierza po nominację!

„Tytułowy śnieg może się wieloznacznie kojarzyć – chociażby ze śmiertelnym żywiołem albo poczuciem bezpieczeństwa, baśniowym powrotem do krainy dzieciństwa. Choć dziś zapewne najbardziej kojarzy się ze zniszczeniem, jakie człowiek wywołał w eko klimacie ziemi, doprowadzając do zmian, przez które śnieg widuje się coraz rzadziej. Bohaterowie naszego filmu, w większości skupieni na własnym, małym, wygodnym świecie, zbyt dużo o tym nie rozmyślają, jednak nie wiedząc czemu, zmagają się z poczuciem jakiejś wewnętrznej, duchowej pustki i niezrozumiała tęsknotą za czymś nieokreślonym. Są to różne tęsknoty, za bliskością, dotykiem, seksem, zrozumieniem, wolnością. Są bogaci, syci od strony materialnej, ale głodni duchowo, choć w sposób zupełnie nieuświadomiony” – mówią Małgorzata Szumowska i Michał Englert

Zobacz również: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją – mamy oficjalny zwiastun polskiego filmu na Netflix!

 

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się on – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. W filmie występują: ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff („Stranger Things”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”) oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?