SKYHILL: Black Mist – nowy story gameplay trailer i edycje gry

Klabater S.A. i Mandragora Games studio udostępniły nowy trailer gameplayowy do SKYHILL: Black Mist, gry z gatunku izometryczny survival-horror. Edycje o zróżnicowanej zawartości zadebiutują na PC już 28 maja. Wersja na konsole (PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch) będzie dostępna od 27 sierpnia.

SKYHILL: Black Mist to kontynuacja Skyhill z 2015 roku, w której zadaniem gracza była ucieczka z opanowanego przez demony hotelu. Prosty pomysł opakowany w komiksową grafikę 2D przypadł do gustu tysiącom graczy na całym świecie, z miejsca stając się indie bestsellerem.

Premiera nowej odsłony Skyhilla już niedługo, zatem najwyższy czas, by podzielić się nowym trailerem z gry oraz dokładną informacją na temat poszczególnych jej edycji – powiedział Michał Gembicki, członek Zarządu Klabatera. Zespół twórców gry, Mandragora Studio, wytrwale pracuje w tych ostatnich dniach, by już 28 maja dać graczom powody do strachu. SKYHILL: Black Mist to niepowtarzalny miks rozgrywki znanej z gier skradankowych i najlepszych tradycji gatunku survival-horror – dodaje Gembicki.

SKYHILL: Black Mist zostanie wydany w trzech edycjach cyfrowych. Gracze będą mogli wybierać między wersjami: Standard, Enhanced oraz Ultimate Supporter’s Bundle.

ENHANCED EDITION (ok 120 PLN)

Skyhill: Black Mist – Enhanced Edition zawiera:

  • Dodatek Elite Skin – Specjalny strój dla bohatera gry, luźno inspirowany kultowym bohaterem filmowym, mającym na koncie wiele brawurowych ucieczek z pogrążonych w chaosie budynków.
  • Komiks “Skyhill Inc.” – 24-stronnicowy komiks stanowiący wprowadzenie w fabułę gry.
  • Black Mist Artbook – zbiór artów i szkiców z gry wzbogacony o wiele grafik, z różnych okresów produkcji gry.

ULTIMATE SUPPORTER’S BUNDLE (ok. 140 PLN)

Skyhill: Black Mist – Ultimate Supporter’s Bundle to idealna pozycja dla największych entuzjastów uniwersum Skyhill. Edycja zawiera:

  • Dodatek Elite Skin DLC – Specjalny strój bohatera gry, luźno inspirowany kultowym bohaterem filmowym, mającym na koncie wiele brawurowych ucieczek z pogrążonych w chaosie budynków.
  • Komiks “Skyhill Inc.” – 24-stronnicowy komiks stanowiący wprowadzenie w fabułę gry.
  • Black Mist Artbook – zbiór artów i szkiców z gry wzbogacony o wiele grafik, z różnych okresów produkcji gry.
  • Oryginalną ścieżkę dźwiękową z gry (OST) – Niepokojący soundtrack pełen tajemniczej ambientowej muzyki, w tym utwór „Till We See the Clear Sky” w wykonaniu Anny Im.

Fot. Materiały prasowe

SKYHILL: Black Mist, druga odsłona serii, to połączenie klasycznego horroru i rozgrywki rodem z gier survivalowych. Gra luźno nawiązuje do oryginalnego konceptu, ale gameplay’owo stanowi rewolucyjny krok do przodu. Tym razem twórcy przenieśli rozgrywkę w 3D, akcję pokazując w rzucie izometrycznym. Mechanika gry została znacznie wzbogacona o elementy stealth (popularne „skradanki”) czy rozwiązania znane z gier typu metroidvania, m.in. możliwość ponownej eksploracji już odwiedzonych lokacji w celu odnalezienia wcześniej niedostępnych przedmiotów i informacji. Ważnym elementem rozgrywki, również usprawnionym względem oryginału, pozostaje system craftingu umożliwiający graczom wytwarzanie przedmiotów, które pomogą przeżyć w najtrudniejszych warunkach.

Fabularnie SKYHILL: Black Mist inspirowany jest klasycznym kinem spod znaku horroru, wprowadzając jednocześnie tajemnicze i paranormalne wątki, które można skojarzyć z takimi serialiami jak Stranger Things. Gracz poznając historię nie może być pewien, co jest prawdą, a co iluzją. Zamknięty w nawiedzonym luksusowym kompleksie budynków będącym własnością tajemniczej korporacji Skyhill Inc., próbuje zrozumieć, co lub kto stoi za tytułową Czarną Mgłą, która zmienia ludzi w bezmyślne monstra.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?