Fantastyka z Maga w lipcu

Mimo wakacji fantastyczne wydawnictwo MAG nie planuje przerwy wydawniczej – ukaże się jego nakładem 5 zapowiedzi, w tym jedna, na którą czeka wielu czytelników, oraz… komiks.

Miesiąc rozpocznie się zamknięciem cyklu Modyfikowany węgiel Richarda Morgana, a zakończy niespodzianką od Vandermeera.

Richard Morgan Modyfikowany węgiel. Zrodzone furie – 4 lipca

Takeshi Kovacs wrócił do domu.

Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko pięć procent powierzchni wystaje nad niebezpieczne i nieprzewidywalne morza. I gdzie próba wzbicia się nad chmury czymś bardziej zaawansowanym technicznie od śmigłowca kończy się zestrzeleniem przez platformy orbitalne Marsjan.

Jednakże śmierć nie czyha tylko w morzach i na niebie. Na ziemi, od tropikalnych plaż i bagien Kossutha do lodowatych, rojących się od maszyn pustkowi Nowego Hokkaido utracone zostały z trudem wywalczone zdobycze quellistowskiej rewolucji. Wszystko kontrolują Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuza.

Wiedziony pragnieniem zemsty za utraconą miłość Kovacs trafia w wir intryg politycznych i technologicznych tajemnic, które niosą ze sobą zbudzone duchy Świata Harlana i jego własnej, brutalnej przeszłości. Krążą pogłoski, że Quellcrista Falconer powstała z martwych, a na zlecenie Pierwszych Rodzin poluje na nią bezlitosny młody Emisariusz Kovacs, który spędził w przechowalni dwieście lat i nie zamierza dzielić się życiem z wypalonym, podstarzałym i zbrukanym przestępstwami sobą.

Wokół jest pełno gangsterów, łowców nagród, sekt religijnych i rewolucjonistów, z których każdy chce uszczknąć coś dla siebie – z czego? Tego właśnie próbuje dojść Kovacs. Wśród narastającego chaosu tylko jedno jest jasne – w którymś momencie ktoś, kto nazywa się Takeshi Kovacs, będzie musiał zginąć. Na dobre.

zbudzone furie morgan

Miles Cameron Syn zdrajcy. Plaga mieczy – 18 lipca

Czerwony Rycerz bez wahania występował przeciwko rycerzom, armiom i potędze cesarstwa. Walczył na rzeczywistych i magicznych polach bitewnych, a obecnie ma przed sobą największe wyzwanie. Co go spotka teraz…?

Lucius Shepard Piękna krew – 20 lipca

Piękna krew Luciusa Sheparda to dzieło wyjątkowe i z dawna wyczekiwane: pierwsza pełnowymiarowa powieść ze świata smoka Griaule’a.

Shepard pierwszy raz podjął ten temat w roku 1984, kiedy to opublikował Człowieka, który pomalował smoka Griaule’a, i na przestrzeni lat wielokrotnie do niego wracał, choć nigdy jeszcze w tak fascynującej i wyczerpującej formie.

Książka ukaże się w cyklu Uczta Wyobraźni.

Brandon Sanderson Biały piasek tom 2 – 20 lipca

Komiksowa saga autorstwa Brandona Sandersona, pełna przygód i magii.
Na planecie Taldain legendarni mistrzowie piasku ujarzmiają tajemne moce i w spektakularny sposób manipulują piaskiem. Ale kiedy w wyniku spisku zostają wymordowani, najsłabszy spośród nich, Kenton, wierzy, że jako jedyny ocalał. Otoczony przez wrogów, zawiera niespodziewany sojusz z Khriss –zagadkową kobietą z Cieniostrony, która skrywa własne tajemnice.Biały piasek to kluczowy, wcześniej niepublikowany element rozrastającego się uniwersum cosmere Brandona Sandersona. Tekst został zaadaptowany przez Rika Hoskina (Mercy Thompson), z rysunkami Juliusa Gopeza i kolorami Rossa Campbella. Imponująca nowa saga dla miłośników fantastyki i przygód łączy wspaniałą stronę wizualną z typowym dla Sandersona podejściem do systemów magii.

Brak jeszcze okładki wydania.
biały piasek komiks sanderson

Jeff Vandermeer Zrodzony. Dziwny Ptak – 27 lipca

Brak jeszcze polskiego opisu i okładki książki. Z noty oryginalnej:

Dziwny Ptak to nowy rodzaj zbudowanego w laboratorium stworzenia – częściowo jest ptakiem, częściowo człowiekiem, częściowo wieloma innymi rzeczami. Teraz laboratorium, w którym powstała, jest oblężone, a naukowcy zwrócili się przeciwko swoim zwierzęcym kreacjom. Lecąc przez tunele, unikając kul i zmieniając barwy i wzory, by uniknąć schwytania, Dziwny Ptak ucieka. Jednak nie może po prostu krążyć po Ziemi w swoim trybie. Samo niebo jest pełne nie tylko dzikich zwierząt, które nie dopuszczają jej do swojego stada, ale także technologii: satelit, dronów i innych wytworów cywilizacji. Im dalej Ptak leci, tym głębiej znajduje się na orbicie Firmy, podupadłej korporacji biotechnologicznej, która zaludniła świat swoimi eksperymentami – tak porażkami, jak i tymi udanymi, które przeżyły samą firmę.

vandermeer zrodzony dziwny ptak

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?