1899 – Maciej Musiał w nowym serialu Netflixa od twórców Dark

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu Netflixa od twórców Dark. Jantje Friese i Baran bo Odar pracują nad 1899, w którym wystąpi Maciej Musiał.

Serial 1899 będzie składał się z ośmiu odcinków. Opowie o emigrantach, którzy płynęli na statku z Europy do Nowego Jorku. Jak czytamy w opisie Netflixa:

Podzielony na osiem odcinków serial opowiada o zagadkowych wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas rejsu okrętu przewożącego emigrantów z Europy do Nowego Jorku. Pochodzących z różnych warstw społecznych i należących do różnych narodowości pasażerów łączą wspólne marzenia i nadzieja na lepszą przyszłość za granicą. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt, który zaginął wiele miesięcy wcześniej. To, co znajdują na jego pokładzie, zmienia rejs do ziemi obiecanej w koszmarną zagadkę, w której przeszłe losy każdego z pasażerów splatają się ze sobą w tajemniczą sieć.

Zobacz również: Heels – pierwszy zwiastun serialu i data premiery!

Showrunnerka Jantje Friese zapowiedziała, że 1899 będzie serialem prawdziwie europejskim, a bohaterowie będą posługiwać się swoimi ojczystymi językami. W produkcji poza Maciejem Musiałem wystąpią: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser.

Dla Musiała będzie to trzecia produkcja Netflixa, w której wystąpi. Aktora mogliśmy zobaczyć już w 1983 czy Wiedźminie. 1899 powstanie niedaleko Berlina. To właśnie tam zainstalowano wirtualny plan filmowy. Za pomocą specjalnych ekranów możliwe będzie zarejestrowanie skomplikowanych wizualnie efektów.

Zobacz również: Co widać i słychać – recenzja horroru Netflixa z Amandą Seyfried

Netflix opublikował pierwszy teaser serialu, ale data premiery wciąż pozostaje tajemnicą. Na profilu Barana bo Odara na Instagramie pojawiły się także zdjęcia obsady.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez baranboodar (@baranboodar)


Źródło: NetflixPolska/YouTube, wirtualnemedia.pl / Ilustracja wprowadzenia: Wikimedia Commons

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?