Legenda – komunikat władz Legii zdradza dalsze losy serialu

Zamieszania przy serialu o Legii Warszawa ciąg dalszy. W sobotę informowaliśmy o wycofaniu wszystkich dostępnych odcinków serialu dokumentalnego Legenda z serwisu Player.pl oraz premierowego odcinka umieszczonego na kanale Youtube klubu ze stolicy. Wczoraj na portalu Wirtualnemedia.pl potwierdzono przyczynę przerwania współpracy ze strony TVN. Zgodnie ze spekulacjami okazała się nim treść transparentu („KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik – inne ladacznice, dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!”) umieszczonego na stadionie przy Łazienkowskiej podczas meczu Legii z Piastem. Zacytowano również komunikat przesłany przez zarząd stacji:

TVN, wiodąca grupa medialna w Polsce, nie będzie tolerować jakichkolwiek przejawów agresji wymierzonych w swoich pracowników, ani zachowań zachęcających do tak haniebnych czynów. Nadawca nie popiera i nie chce być kojarzony z promowaniem przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa. Zdecydowanie potępia również bierne podejście klubu do tej nagannej sytuacji

Zobacz również: (L)egenda – recenzja pierwszych odcinków serialu o Legii Warszawa

Dzisiaj komunikatem odpowiedziały władze Legii Warszawa. Dla niniejszego newsa najważniejsza jest oczywiście informacja o dalszych losach produkcji. Okazuje się, że projekt serialu nie został zaniechany, tylko będzie kontynuowany z nowym producentem. Według informacji legia.sport.pl wznowienie nagrań ma nastąpić w perspektywie kilku tygodni. Nie pojawiła się natomiast informacja czy w dalszym ciągu planowany jest film dokumentalny, który miałby trafić do kin.

Oto pełna treść komunikatu:

Władze Legii Warszawa informują, że w związku z działaniami TVN S.A., które godzą w dobre imię Klubu, rezygnują z dalszej współpracy przy serialu dokumentalnym ”(L)egenda”.

Do dnia dzisiejszego Legia Warszawa nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji ze strony Zarządu TVN S.A. o rzekomym zawieszeniu współpracy z Klubem. Władze Legii wykazały bardzo wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla skandalicznie nieprofesjonalnej sytuacji, w której wspomniane powyżej spekulacje były upowszechniane za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a serwisu Player.pl na Facebooku.

Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A. Stosowne pismo w tej sprawie, zgodnie z zasadami profesjonalnej komunikacji biznesowej, zostanie przekazane Zarządowi stacji.

Legia Warszawa wyraża jednocześnie zdecydowany sprzeciw wobec prób wmieszania Klubu w bieżący spór polityczny oraz manipulacji polegającej na przedstawieniu jednoznacznego odcięcia się przez Klub od wszelkich treści propagujących przemoc jako „promowania przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa”. Decyzję o podjęciu ewentualnych kroków prawnych wobec TVN S.A. zostaną podjęte po zakończeniu analizy prawnej zaistniałej sytuacji.

Projekt serialu dokumentalnego na Stulecie Legii Warszawa będzie kontynuowany w nowej formule we współpracy z bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem.

 

Źródło: wirtualnemedia.com/ legia.com / ilustracja wprowadzenia: fragment teasera Legendy

 

 

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?