Gambit królowej z 2. sezonem? Anya Taylor-Joy zabiera głos

Spośród największych serialowych hitów 2020 roku, Gambit królowej należy do zdecydowanej czołówki. Niedziwne zatem, że wielu fanów hitu platformy Netflix chciałoby drugiej serii.

W trakcie jednego z wywiadów odgrywająca Beth Harmon Anya Taylor-Joy powiedziała co nieco w sprawie potencjalnej kontynuacji serialu. Przyznała, że dotąd nie było rozmów w sprawie kontynuacji nominowanego do Złotego Globu serialu, jednak sama widziałaby taką możliwość. Aktorka stwierdziła, że skoro teraz Beth pozbyła się swoich demonów w postaci nałogu, można byłoby zobaczyć, jak sobie radzi w roli matki. Czy jednak dojdzie do takiego – albo podobnego – scenariusza? Trudno orzec.

Zobacz również: Gambit królowej – czy możemy spodziewać się drugiego sezonu serialu?

kadr z serialu Gambit Królowej

Serial na podstawie książki Waltera Tevisa opowiada o Beth Harmon, czyli genialnej szachistce. Po stracie rodziców bohaterka wychowuje się w sierocińcu i to tam odkrywa swój talent oraz uzależnia się od tabletek uspokajających. W serialu obserwujemy drogę na szczyt jej kariery. Akcja rozgrywa się w Ameryce na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. W roli głównej wystąpiła Anya Taylor-Joy. W produkcji pojawił się również Marcin Dorociński, jako przeciwnik Beth, arcymistrz Borgow z ZSRR.

7-odcinkowy miniserial można obejrzeć na platformie Netflix. Niedawno dzieło zostało nominowane do Złotego Globu w kategorii FILM TELEWIZYJNY LUB SERIAL LIMITOWANY.

Zobacz również: Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gambit królowej

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?