Kim jest Corvus Glaive? Historia superzłoczyńcy #40

W szeregach Czarnego Zakonu znajduje się ktoś, kto jest czystym ucieleśnieniem zbrodniczych idei Thanosa. Tym kimś jest Corvus Glaive, najbliższy przyboczny Szalonego Tytana, doskonały taktyk, wyśmienity wojownik, a prywatnie mąż Proximy Midnight i brat Black Dwarfa, Odziany w czerń złoczyńca jest moim zdecydowanym faworytem pośród morderczej ferajny Thanosa. W filmie o jego zdolnościach boleśnie przekonał się Vision. W komiksie zaś budzi jeszcze większy respekt.

 Corvus Glaive

Zobacz również: Kim jest Ebony Maw ? Historia superzłoczyńcy #39


Najważniejsze informacje:

Pierwsze pojawienie się na kartach komiksu:

New Avengers Vol.3 #8 (2013)

Prawdziwe imię i nazwisko:

Corvus Glaive

Moce:

Imię Corvusa jest niejako odzwierciedleniem jego broni – kruczej glewii. To dzięki niej jest praktycznie nieśmiertelny, gdyż dzierżąc ją w ręku nawet po śmiertelnych obrażeniach – by nie powiedzieć: nawet całkowitej anihilacji – jest w stanie powstać z martwych. Jest silnym i wytrzymałym wojownikiem o wielkiej sprawności, a do tego osobnikiem niezwykle przebiegłym i budzącym grozę w sercach nawet takich wojowników jak Black Bolt.

Kostium:

Corvus Glaive jest paskudny osobnik, wyglądem przypominający nieco przerośniętego goblina. Odziany w czarną, poszarpaną szatę, o bladej skórze, szponiastych dłoniach i uzębieniu godnym postaci z koszmarów jest wizytówką, z której Thanos może być dumny. Mimo iż jest dość mizerny fizycznie to groźny przeciwnik, nawet dla potężniejszych wizualnie oponentów.

Sojusznicy:

Czarny Zakon, Thanos, Koteria

Wrogowie:

Avengers, Hyperion, Lethal Legion

Siedziba:

Necropolis

Najlepsze komiksy:

-Nieskończoność

-Avengers: Czas się kończy

Filmy i seriale z jego udziałem:

-serial animowany Guardians of the Galaxy (2015-)

-serial animowany Avengers Assamble (2013-)

Avengers: Wojna bez granic (2018)

Na następnej stronie geneza superzłoczyńcy!

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?