the old guard background Advertisement

Będzie grane! – czyli growe premiery listopada

Listopad 2019 roku dla posiadaczy PS4 kojarzy się przede wszystkim z premierą najnowszej gry Hideo Kojimy – Death Stranding. Pecetowcy natomiast nie mogą doczekać się już momentu, kiedy to wraz z Arthurem Morganem ruszą na podbój Dzikiego Zachodu w Red Dead Redemption 2. Sprawdźmy jednak, co poza tym przygotowali dla nas deweloperzy w tym miesiącu!

 

Need for Speed: Heat – 8 listopada

Zobacz również: Call of Duty: Modern Warfare – recenzja powrotu serii do szczytowej formy!

Need for Speed: Heat to już dwudziesta pierwsza główna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych. Akcja gry toczy się w fikcyjnym mieście Palm City, które swoją stylistyką ma nawiązywać do Miami. To tutaj nasz bohater, który rozpoczyna swoją przygodę z nielegalnymi wyścigami ulicznymi będzie stawiał swoje pierwsze kroki. Gra toczy się na dwóch płaszczyznach – za dnia weźmiemy udział w mistrzowskich wyścigach Speedhunters Showdown, które będą świetnym sposobem na zarobienie sporych pieniędzy. Natomiast nocą wkroczymy na scenę nielegalnych wyścigów ulicznych, a w nich oprócz innych kierowców będziemy musieli zmierzyć się także ze skorumpowanymi przedstawicielami prawa.

Platforma: PS4, Xbox One, PC.

Red Dead Redemption 2 (PC) – 5 listopada

Jeszcze niedawno wydawało się to zwykłą mrzonką, a już w tym miesiącu stanie się faktem – Red Dead Redemption 2 zadebiutuje na PC. Teraz jeszcze większe grono graczy wyruszy na Dziki Zachód wraz z Arthurem Morganem i jego bandą. A życie w Ameryce końca XIX wieku nie jest wcale takie łatwe. Kiedy napad w mieście Blackwater kończy się fiaskiem, bohaterowie zmuszeni są uciekać przed wymiarem sprawiedliwości i walczyć o przetrwanie. Trudy życia w ciągłej ucieczce zmuszą naszego bohatera do podejmowania trudnych moralnie decyzji od których często zależeć będzie życie członków bandy. Red Dead Redemption 2 oferuje piękny, tętniący życiem, otwarty świat, który oczaruje każdego gracza. Ponadto znajdziemy tutaj rozbudowany tryb online dzięki któremu przygoda na Dzikim Zachodzie potrwa jeszcze dłużej.

Platforma: PC.

Death Stranding – 8 listopada

Zobacz również: Death Stranding – recenzja gry. Ciężkie życie kuriera…

Miało być Silent Hills, a jest Death Stranding. Hideo Kojima po rozstaniu się z Konami stworzył grę którą trudno przypisać do jakiegokolwiek gatunku. W niedalekiej przyszłości świat nawiedzają liczne kataklizmy i serie nadprzyrodzonych zjawisk. Jednym z nich jest deszcz, który sprawia że wszystko co zostanie przez niego zmoczone ulega przyspieszonym procesom starzenia. W związku z tymi anomaliami ludzkość podzieliła się na niewielkie grupy rozproszone po całym świecie. Naszym bohaterem jest Sam Porter, który pracuje dla firmy Bridges – specjalizującej się w transporcie towarów pomiędzy miastami. Wraz z nim wyruszymy w podróż której celem jest na nowo połączyć podzieloną społeczność.

Platforma: PS4.

Star Wars Jedi: Fallen Order – 15 listopada

Star Wars Jedi: Fallen Order to produkcja skupiająca się na rozgrywce singleplayer, więc duży nacisk kładziony jest tu na fabułę. Nie doświadczymy tu trybu sieciowego. Głównym bohaterem gry jest Cal Kestis, zbiegły Padawan, który jest jednym z ostatnich członków Zakonu Jedi. Ukrywa się on na planecie Bracca, gdzie znajduje prace w gildii złomiarzy, która zajmuje się demontowaniem okrętów Republiki. Wkrótce na jego trop wpada imperialna inkwizytorka, a nasz bohater ponownie zmuszony zostaje do ucieczki.  Akcja Fallen Order umiejscowiona jest między III, a IV częścią filmowych Gwiezdnych Wojen.

Platforma: PS4, Xbox One, PC.

Shenmue III – 19 listopada

Zobacz również: Kolekcja Klasyki DnD – recenzja gier. Czy Baldur’s Gate wygląda dobrze na PS4?

Trzecia część serii, której początki sięgają ery Dreamcasta. Jedynka ukazała się 1999 roku, dwójka w 2002, lecz na kolejną odsłonę fani musieli czekać aż 17 lat. Shenmue III nie ukazałoby się, gdyby nie akcja crowdfundingowa, dzięki której udało się zebrać potrzebne środki na produkcję gry. Trójka ma podjąć przerwany wątek Ryo Hazukiego, adepta sztuk walki, który poszukuje zabójców swojego ojca. Akcja będzie się dziać w chińskich wioskach Bailu oraz Choubu. W Shenmue III, podobnie jak w poprzednich częściach, doświadczymy bardzo realistycznego oddania elementów funkcjonowania świata. Gracz będzie musiał nieustannie zarabiać pieniądze, m.in. aby przeżyć, a cykl dnia i nocy będzie wpływał na zachowanie postaci oraz na poszczególne wydarzenia dziejące się w świecie gry. (M. Chrzczonowski)

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?