AdvertisementMeg Ryan – królowa romantycznych komedii i jej mniej znane role

Naprawdę nazywa się Margaret Mary Emily Anne Hyra, jednak świat zna ją jako Meg Ryan. Początkowo nic nie wskazywało na to, że zostanie aktorką. Zamiast marzyć o karierze w Hollywood, młoda Ryan studiowała na New York University i chciała zostać dziennikarką. Wszystko zmieniło się, gdy Meg, by opłacić studia, zaczęła dorabiać drobnymi rolami. Od tego momentu zaczęła spędzać na planach filmowych coraz więcej czasu. Popularność przyszła wraz z główną rolą w filmie Roba Reinera – Kiedy Harry poznał Sally. Dziś Meg Ryan  jest jedną  z najpopularniejszych amerykańskich gwiazd, nazywaną często „królową romantycznych komedii”. W czerwcu będzie można zobaczyć Meg w dwóch znanych i lubianych filmach na antenie Kino TV: Bezsenność w Seattle oraz  Kate i Leopold. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć także jej mniej popularne kreacje filmowe.


Top Gun

Meg Ryan

kadr z filmu Top Gun

Większość osób, kiedy myśli o tym filmie, ma przed oczami parę: Tom Cruise i Kelly McGillis, ale Top Gun to także jeden z pierwszych filmów w karierze Ryan. Występuje w nim w epizodycznej, acz wyrazistej roli żony pilota Nicka „Goose’a” Bradshawa (Anthony Edwards) – Carole. Plotki głoszą, że Ryan znów wcieli się w tę postać w planowanym sequelu: Top Gun: Maverick.


Joe kontra wulkan

kadr z flmu Joe kontra wulkan

Na planie tego filmu Ryan po raz pierwszy spotkała się z Tomem Hanksem. Później ich drogi krzyżowały się wielokrotnie. Razem zagrali w produkcjach: „Bezsenność w Seattle”, „Masz wiadomość” oraz „Ithacka”. „Joe kontra wulkan” to romantyczna komedia, a Ryan gra tu aż 3 różne postacie: DeDe, Angelicę i Patricia Graynamore.


Szalona odwaga

kadr z filmu Szalona odwaga

Meg trudno tutaj poznać, gdyż na potrzeby filmu zmieniła kolor włosów na ciemniejszy. Grana przez nią bohaterka – kapitan Karen Walden – dowodząc ekipą jednego z helikopterów, ginie podczas wykonywania operacji. Okoliczności jej śmierci nie są jasne. Będzie je badać pułkownik Nathaniel Serling (Denzel Washington).


Królowa ringu

kadr z filmu Królowa ringu

Meg Ryan i boks? Tak, wciela się tu w rolę agentki sportowej ulicznego rozrabiaki. Kobieta dostrzega jego talent i postanawia uczynić z niego mistrza boksu. Film „Królowa ringu” oparty jest na biografii Jackie Kallen –  jedynej kobiety, która jako trenerka za zwykłych bokserów robiła mistrzów ringu.

 Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Kiedy Harry poznał Sally

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?