Najlepsze filmy na święta na CDA | TOP 10

Boże Narodzenie za pasem, już prawie słychać dzwonki z sań Mikołaja, stąd też spieszymy z kolejnym okazyjnym zestawieniem. Tak samo jak w przypadku rankingu z HBO GO, przygotowaliśmy mieszankę klasycznych świątecznych produkcji z domieszką bajek, które przy choince można oglądać z całą rodziną oraz mniej oczywiste filmy świąteczne i małe co nieco dla starszych widzów. Oto najlepsze filmy z lektorem lub napisami do obejrzenia na święta z bazy CDA!

Zobacz również: Filmowe święta z CDA Premium. Co nowego pojawi się w serwisie?


10. Świąteczny pocałunek

Zaczynamy od prostej świątecznej komedii romantycznej. To historia Wendy, która przenosi się z pracy w teatrze pod skrzydła pewnej prestiżowej projektantki mody. Gdy pewnego wieczoru zostaje uwieziona w windzie z nieznajomym, dochodzi do pocałunku, po którym – gdy winda zostaje otwarta – dziewczyna panikuje i ucieka. Nieco później okazuje się, że nieznany jegomość to… współpracownik jej szefowej. Idealny zamiennik dla poszukiwaczy takich rzeczy jak romantyczne filmy świąteczne i  Historia Kopciuszka: Świąteczne życzenie.

9, Gdzie jest Mikołaj?

Na liście świątecznych hitów CDA powinno znaleźć się miejsce na klasyczną familijną opowieść. Holendersko-szwedzka produkcja opowiada o małym chłopcu, który ma problemy ze spędzeniem świąt bez swojego zmarłego ojca. Czas umilają mu dwaj przyjaciele: Łoś i sam Święty Mikołaj.

Zobacz również: Najlepsze prezenty na Święta! Polecamy co kupić pod choinkę!

8. Prawie święta

Następny w kolejce jest okołoświąteczny komediodramat. W duecie zaś dwóch Paulów: Rudd i Giamatti. Jeden gra mężczyznę, który po wyjściu z więzienia dowiedział się o zdradzającej żonie, a drugi to jego były kumpel, który… sypia z jego żoną. Ten pierwszy jest oczywiście bezrobotny i domaga się od eks-kolegi udziałów w bożonarodzeniowym biznesie choinkowym. W ten sposób panowie są skazani na siebie.

7. Za jakie grzechy

Dalej mamy kolejną komedię romantyczną. Renée Zellweger, wciela się w ambitną pracowniczkę dużej firmy w Miami, która chce odnieść sukces za wszelką cenę. Pewnego razu przez nieuwagę przyjmuje polecenie służbowe tyczące się reorganizacji małego przemysłowego zakładu w mroźnej Minnesocie. To prowadzi do ciągu nieporozumień i… szansy na poznanie mężczyzny swojego życia. Film idealnie naiwny dla par na świąteczne popołudnie.

6. Renifer Niko ratuje święta

Pora na świąteczną animację z dość nietypowym, dojrzalszym podejściem do pewnych problemów. Jej bohaterem jest Niko, mały renifer, który jest potomstwem członka legendarnej Powietrz­nej Eskadry Świętego Mikołaja. Z tego też powodu jest wychowywany przez samotną matkę. Pewnego razu Niko postawia wyruszyć w podróż, by odnaleźć ojca.

5. Szef

Jedna z paru pozycji raczej niezwiązanych ze świątecznym żarem, ale jej nastrój idealnie nadaje się także i na świąteczny okres. W końcu potrawy wigilijne trzeba przygotować, a tu można się czymś zainspirować. Jon Favreau – który jest także reżyserem i scenarzystą projektu – gra pewnego szefa kuchni, który wskutek z konfliktu ze swoim przełożonym rzuca pracę w ekskluzywnej restauracji i otwiera zupełnie nowy projekt, który szybko zyskuje na popularności

4. Krampus. Duch świąt

Zmieniamy repertuar – i to znacząco, bo na horror. W końcu nieco starsi widzowie mogą mieć ochotę na obejrzenie na święta filmu grozy – a to na CDA również się znajdzie. Zaczyna się niewinnie: 12-letnie Max ma coraz większe problemy z właściwym przeżywaniem Bożego Narodzenia. Pewnej Gwiazdki przestaje wierzyć Mikołaja. Sprowadza to na jego rodzinę niewypowiedziane zagrożenie – okołoświąteczne symbole zamieniają się w śmiertelną pułapkę, a dom nawiedza Krampus – zły duch świąt.

3. Jack Frost

Miejsce trzecie należy do filmu Troya Millera. To familijna historia pewnego muzyka (w tej roli Michael Keaton), który ginie w wypadku samochodowym spiesząc się na święta z rodziną, której dotąd nie poświęcał odpowiednio dużo czasu. W rok później pojawia się w formie…. bałwana.

2. Mój przyjaciel Hachiko

Na CDA możemy też znaleźć pozycję, której mało kto nie zna. Nie ma ona może bezpośredniego powiązania ze świętami, ale jej magia nadaje się na każde posiedzenie z bliskimi. To wzruszająca opowieść o więzi pomiędzy pewnym profesorem (Richard Gere) a przygarniętym przez niego psem. Więzi, której nie przerwie nawet tragedia.

1. Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku

To chyba pozycje, które z całej listy teoretycznie nie wymagają żadnego tłumaczenia. Prosta historia o tytułowym chłopcu, który raz za razem zostaje bez swojej rodziny i musi w pojedynkę (przynajmniej do pewnego momentu) poradzić sobie z włamywaczami, do dziś w wielu domach jest daniem obowiązkowym na święta. Obie kultowe części znajdziecie na CDA.

Świąteczne rankingi:

TOP 10 – Najlepsze świąteczne animacje

Świąteczne filmy romantyczne | TOP 10

Co obejrzeć w święta? Nietypowe i nieoczywiste filmy świąteczne!

Najlepsze filmy i komedie świąteczne na Netflix | TOP 20

Najlepsze filmy świąteczne! Idealne filmy na święta. Ranking TOP 20

TOP 10: Najlepsze filmy o świętym Mikołaju!

TOP 10 – Najlepsze seriale na święta!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?