Rozmawiamy z Cliffem Curtisem – gwiazdą Fear The Walking Dead i nadchodzących Avatarów!

W poniedziałek o godzinie 3:00 nad ranem czasu polskiego, czyli już za niespełna kilka godzin odbędzie się długo oczekiwana premiera 3. sezonu Fear The Walking Dead. Ciekawostką jest fakt, że w tym samym czasie premiera odbędzie się również w Stanach Zjednoczonych. Powtórka wyemitowana zostanie tego samego dnia o 21:00. Stacja AMC pokaże wówczas aż dwa premierowe odcinki serialu.  Z tej okazji gwiazda serialu Cliff Curtis, wcielający się w postać Travisa, udzielił nam krótkiej rozmowy.

https://youtu.be/Ywok6W_-Hqc

Tomasz Rewers: Jak apokalipsa zombie wpłynęła na związek Travisa z Madison?

Cliff Curtis: Ten związek na początku pierwszego sezonu był bardzo świeży. To była dla nich nowa relacja i mówiąc szczerze to nie był dla nich najlepszy czas. Apokalipsa dla tej pary była naprawdę trudna. Nie wszystko współgrało ze sobą idealnie.

FTWD_301_MD_0110_591-RT.JPG

Na początku serialu poznaliśmy Travisa jako przeciętnego faceta, którego zaskoczyła apokalipsa. Jak możesz opisać swoją postać w 3 sezonie i co sądzisz o jej rozwoju na przestrzeni kolejnych sezonów.

Travis był… No wiesz. Całkiem zwykłym facetem, dobrym człowiekiem. Znał swoje zalety, wartości i wiedział, że to czyni go dobrą i pomocną osobą. Są to cechy, przez które może stracić życie, a on chce po prostu przeżyć i ochronić ludzi ze swojego otoczenia. Robi wszystko by tak się stało i myślę, że jest w tym dobry.

Twój bohater przeszedł ogromną ewolucję na przestrzeni sezonów. Oprócz stawienia czoła apokalipsie musi chronić nie tylko swoją rodzinę, ale i rodzinę Madison. Czy uważasz, że historia Travisa niesie jakiś morał?

Morał? Nie wiem czy jest konieczny i czy prawdziwy, ale podczas apokalipsy należy podejmować zdecydowane i konkretne kroki.

Często spotykane są porównania zachowań ludzkich do zachowań zombie tzn. że ludzie mogą  zachowywać się tak samo bezmyślnie. Sądzisz, że Fear The Walkig Dead mówi nam coś o naturze ludzkiej? 

Myślę, że ten serial dobrze to przedstawia. Pokazuje nam jak kształtuje się ludzkie zachowanie podczas apokalipsy zombie. Nie powiedziałbym, że to leży w ludzkiej naturze. Serial po prostu wskazuje, jak taka apokalipsa mogłaby wyglądać.

FTWD_301_MD_0107_802-RT-GN.jpg

Czy oglądasz The Walking Dead? Jaka jest Twoja ulubiona postać z tego serialu?

Lubię żeńskie charaktery z tego serialu jak np. Tanya. Ta postać jest bardzo fajnie przedstawiona. Dobrze ukazuje, jaką świetną pracę wykonują kobiety podczas tej apokalipsy.

Wiele osób oglądających The Walking Dead wciąż nie zaczęło oglądać FTWD. Jakbyś przekonał ich do obejrzenia Waszego serialu?

Nie wiem jak mógłbym przekonać ich do oglądania. To dobre pytanie! No cóż, to dobre show. Spróbujcie obejrzeć, szczerze uważam, że jest naprawdę dobre. 

Jesteś aktorem, ale również producentem. Które z tych zajęć wolisz? Czym się różnią?

To co najbardziej lubię w pracy producenta to, że jestem zawsze dobrze poinformowany. Lubię również podejmowanie decyzji o tym co i jak interpretować. Naprawdę lubię to. Wiesz, producent ma duże możliwości przy tworzeniu takiego filmowego świata. Aktorstwo również sprawia mi dużo radości, ale z zupełnie innych powodów. To pomaga utrzymać równowagę w mojej pracy.

FTWD_301_MD_0113_1008-RT.jpg

Słyszeliśmy, że pojawisz się w nowych filmach z serii Avatar. Gratulacje. Czy jest coś o mógłbyś nam opowiedzieć związanego z tym dużym projektem?

Dziękuję. Mogę powiedzieć jedynie, że jestem naprawdę szczęśliwy z powodu bycia częścią tak dużego przedsięwzięcia. Wiesz, jestem ogromnym fanem pracy jaką wykonuje James Cameron. Ma on niezwykłą zdolność. Jego filmy dosłownie ożywają na ekranie. To jest niesamowite. Co mogę powiedzieć o tym projekcie? Podróżujemy w głąb Pandory. Pokazane będzie zdecydowanie więcej niż w oryginalnym filmie. Pojawią się inne kultury oraz oczywiście mój charakter. Jestem tym naprawdę podekscytowany.

Czy oglądasz dużo telewizji? Przy jakim filmie/serialu ostatnio dobrze się bawiłeś?

Tak naprawdę to nie oglądam za dużo telewizji, ale okazjonalnie np. podczas lotu samolotem zdarza mi się coś zobaczyć. Ostatnio oglądałem Tabu z Tomem Hardym i naprawdę mi się podobało. Lubię też House of Cards.

Dziękuję za rozmowę

Dzięki!

Ilustracje: AMC

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?