Wywiad z Ólafurem Darrim Ólafssonem – gwiazdą NOS4A2

NOS4A2, serial bazujący na powieści Joe Hilla, wszedł już w drugi sezon. Tymczasem porozmawialiśmy z Ólafurem Darrim Ólafssonem, znakomitym aktorem drugoplanowym, który poza serialem AMC grywał także w takich produkcjach jak Detektyw, Krocząc wśród cieni czy Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 2. sezon NOS4A2


SG: Poznałeś Joe Hilla, zanim przyjąłeś rolę Binga Partridge’a?

Ólafur Darri Ólafsson: Nie, ale miałem okazję przeczytać jego książkę jakoś w rok przed castingiem. Bardzo mi się spodobała, więc byłem szczęśliwy, że mogłem stać się częścią tego projektu.

Czy przygotowywałeś się do swojej roli w jakiś specjalny sposób, na przykład czytając raz jeszcze książkę?

Nie, w tym przypadku to nie było konieczne. Ważne było dla mnie dowiedzieć się, co Jami O’Brien, showrunnerka serialu, chciała zrobić z historią. Po prostu starałem się odegrać swoją postać tak, by była jak najbardziej naturalna i autentyczna.

O co chodzi z tym dziwacznym rymowaniem Binga w konkretnych sytuacjach?

Sądzę, że to jego specyficzny mechanizm obronny, aby przejść przez niewygodne dla siebie okoliczności. Myślę, że to ciekawe dziwactwo, objawiające się wtedy, kiedy próbuje być cwany albo odważniejszy niż zwykle.

Na planie pracujesz szczególnie dużo z Zacharym Quinto. Jak wam wychodzi współpraca?

Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, dlatego cieszę się, że w 2. sezonie gramy częściej wspólne sceny. Wraz z kolejnymi odcinkami zobaczysz, jak mocno zmienia się relacja Binga i Charliego, nabiera głębi. Muszę powiedzieć, że praca z Zachiem była świetną zabawą. Spędziliśmy ze sobą sporo czasu, był nawet u mnie w Islandii i uważam go za przyjaciela.

Co powiedziałbyś o rozwoju postaci Binga komuś, kto ma jeszcze przed sobą oglądanie drugiej serii?

Gdy nowy sezon się rozpoczyna, mija kilka lat, odkąd ostatnio widzieliśmy Binga, Vic, Charliego Manxa i resztę ekipy. Pod koniec sezonu pierwszego Bing jest osobą poszukiwaną przez policję i musi się ukrywać. Tam czeka na wieści od Charliego. Sądzę, że widzom powinno spodobać się to, że o ile w pierwszej serii tłumaczyliśmy zasady rządzące tym światem, teraz możemy już w spokoju rozkręcać akcję.

Czy Bing naprawdę myśli, że jest „tym dobrym”, czy może gdzieś w głębi zdaje sobie sprawę, że nie do końca?

Myślę, że na początku serialu wierzy, że robi dobre rzeczy. Gdy spotykamy go w 2. sezonie, już wie, że nie jest „tym dobrym”. Ale mimo to – jak wiele osób, które przeszły przez niewłaściwe drzwi – jest zdeterminowany, by zobaczyć to, co kryje się na końcu tunelu. Wciąż stara się sam siebie przekonać, że robi coś dobrego, lecz mimo to wie, że to nieprawda.

Odgrywałeś w swojej karierze wielu złoczyńców. Kogo wymieniłbyś wśród swoich ulubieńców?

Zdecydowanie wymieniłbym wśród nich Binga. Dodałbym też postać z 1. sezonu Detektywa. Była pod wieloma względami bardzo podobna do mojego złoczyńcy z NOS4A2. Był straszną osobą.

Ale mniej dziecinną.

Tak, zgadza się. Sądzę jednak, że właśnie to sprawia, że Bing jest jeszcze bardziej niebezpieczny. Przez to wielu ludzi może być przez długi czas blisko niego, uważając go za osobę, którą nie jest. Właśnie to lubię w drugim sezonie, świadomość widzów, kim on jest – zabójcą, gwałcicielem, kimś przerażającym – ale wiele postaci z serialu nie zdaje sobie z tego sprawy. Sądzę jednak, że i tak dopiero w tym sezonie dowiemy się, kim naprawdę jest Bing, gdzie leży jego lojalność itd.

Dziękuję bardzo za rozmowę.


NOS4A2 można oglądać w czwartki o 22:00 na kanale AMC

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?