Diuna – premiera filmu przesunięta. Już nie w 2020 roku

Premiera filmu Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a zaplanowana była na 17 grudnia (świat) i 18 grudnia (Polska) 2020 roku. Jednak serwis Collider poinformował, że według ich źródła data premiery adaptacji bestsellerowej książki Franka Herberta została przesunięta na 1 października 2021 roku. Decyzja Warner Bros. ma być motywowana kiepskim powodzeniem filmów obecnie dostępnych w kinach, które swoje premiery miały podczas trwania pandemii.

Zatem Diuna trafi na ekrany kilka dni po wypuszczeniu Batmana z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Wytwórnia Warner Bros. nie potwierdziła jeszcze informacji, ale wydaje się kwestią czasu, kiedy oświadczenie trafi oficjalnie do sieci.

To ostatnia duża zmiana daty od Warner Bros. Pictures, która we wrześniu przeniosła premierę Wonder Woman 1984 na 25 grudnia 2020 r. Pojawiły się plotki, jakoby Diuna miała pojawić się 18 grudnia, bo dwa duże filmy w okresie świątecznym nie stanowią poważnego zagrożenia dla zysków – wówczas dużo osób pozwala sobie na wyjście do kina. Niestety ten rok pełen jest wielu przeszkód, według raportów ludzie niechętnie chodzą do kina z obawy przed zakażeniem COVID-19.

Zobacz również: Diuna – wreszcie pierwszy zwiastun! Jest świetnie!

W międzyczasie decyzja MGM o opóźnieniu premiery nowego 25. filmu o Jamesie Bondzie, Nie czas umierać, zmusiła do tymczasowego zamknięcia sieci swoich kin firmę Cineworld – drugą co do wielkości sieć kin na świecie. Sytuacja miała miejsce w weekend i wstrząsnęła branżą filmową. Choć jak na razie WW84 (25 grudnia 2020 r.) od Warner Bros. oraz Co w duszy gra (20 listopada 2020 r.) od Pixar odbędą się w niezmienionych terminach.


Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Diuna

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Front pisze:

Spore przesunięcie! Ciekawe dlaczego akurat tak odległa przyszłość (prawie rok)

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?