Advertisement
banner

Pół Wieku Poezji Później – MC Sobieski śpiewa o fanowskim filmie osadzonym w świecie Wiedźmina!

Pół Wieku Poezji Później, czyli fanowski film osadzony w świecie Wiedźmina, powstaje już od kilku lat i powoli zbliża się jego premiera. Twórcy, chcąc przypomnieć o swoim projekcie, wraz z raperem MC Sobieskim przygotowali utwór muzyczny, do którego teledysku wykorzystali sceny z filmu.

MC Sobieski nie pierwszy raz tworzy kawałek odwołujący się do popularnym uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wcześniej mogliśmy słyszeć m.in. Zapach bzu i agrestu czy Sezon burz. Tym razem o nagranie nowego utworu poprosił go sam reżyser Pół Wieku Poezji Później, Jakub Nurzyński, który odpowiada również za teledysku do niego. Wideo możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz również: Kapitan Marvel – kolejne wideo promujące produkcję

Tak prezentuję się zarys fabuły filmu:

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Reżyserem jest Jakub Nurzyński, a za scenariusz odpowiadają Dariusz Gabryelewicz, Brunon Hawryluk oraz Jakub Nurzyński. W obsadzie zobaczymy m. in. Mariusza Drężka (Lambert), Magdalenę Różańską (Triss) oraz Zbigniewa Zamachowskiego (Jaskier).

Premiera Pół Wieku Poezji Później ma odbyć się w pierwszej połowie 2019 roku. Film będzie trwać około 80 minut.

Źródło: Youtube/MC Sobieski | Ilustracja wprowadzenia: zdjęcia z planu

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?